اولين هاوربرد پرنده

Print Friendly

پرواز از دير باز براي بشر آرزو بوده، در فيلمها علمي تخيلي همواره جاروي جادوگران، قالي حضرت سليمان و خيلي از وسايل امکان پرواز دارند. و امروز اين آرزو توسط شرکت هوا و فضا ها Arca محقق شد و شما مي توانيد با استفاده از يک هاوربرد (تخته پرنده) پرواز کنيد.

اين هاوربرد براي به پرواز درآمدن از فشار بادي که توسط موتورهاي کوچکي که در آن تعبيه شده استفاده مي کند. اين تخته پرنده مي تواند بر روي سطوحي مثل بتن، شن و ماسه و يا حتي آب حرکت کند.

هاوربرد۱

اين هاوربرد مي تواند تا ارتفاع ۳۶ سانتي متر بالا بيايد. قدرت موتورهاي آن ۲۷۲ اسب بخار با گشتاور ۴۳۰ نيوتن مي باشد. که با يک باز شارژ کامل مي تواند براي سوارکاران سبک ۶ دقيقه و براي سنگين وزنها ۳ دقيقه پرواز کند. بعد مسافتي که مي تواند با يکبار شارژ طي کند حداکثر ۲۰کيلومتر است.

هاوربرد۵

همچنين اين تخته پرنده از طريق بلوتوث به سيستم ناوبري که به دست کاربر متصل شده و داراي سيستم عاملهاي چون iOS – اندرويد مي باشد امکان کنترل آنرا مي دهد.

در حال حاضر اين وسيله را نميتوان به عنوان يک وسيله حمل و نقل بحساب آورد چون هم مدت زمان استفاده آن پايين است و هم حداکثر سرعت آن۲۰ کيلومتر در ساعت است.

هاوربرد۲

اندازه اين تخته پرنده ۱۴۵ × ۷۶ × ۱۵ سانتی متر (۵۷ * ۳۰ * ۶ اینچ) با وزن ۸۲ کيلوگرم است؛ که براي حمل آن بايد دونفري اقدام کرد.

هاوربرد۳

زمان شارژ کامل ۳۵ دقيقه است. قيمت آن در خرده فروشي آمريکا ۱۹٫۹۰۰ دلار مي باشد به علاوه ۴٫۵۰۰ دلار لوازم شارژ سريع آن.

زمان ورود اولين نمونه تجاري آن توسط ARCA در ماه آوریل سال ۲۰۱۶ است.

 

منبع: arca

1 پسند شده

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *