ربات اسباب بازی جدید لگو به بچه ها برنامه نویسی و مهندسی می آموزد

Print Friendly

شرکت لگو ربات جديدي به نام  Mind storms (طوفان ذهن) را ساخته که باعث ايجاد علاقه به علم ، برنامه نويسي و مهندسي در کودکان مي شود.

در حال حاضر بخش آموزش شرکت لگو در حال راه اندازي سيستم يادگيري ربات جديد به نام WeDo 2.0 است. به کمک آن امکان آموزش کودکان در مورد مهندسي ، فن آوري و برنام نويسي فراهم مي شود.

WeDo 2.0 ترکيبي از سخت افزار و نرم افزار است که براي کودکان مدارس ابتدايي بيش از ۴۰ ساعت آموزش و پروژه دارد.

بخش لگو دانمارک، اين سیستم را در نمایشگاه۲۰۱۶ CES، نمایش بزرگ تجارت فناوری در لاس وگاس پرده برداری کرد. اين ربات که خود تبلت آماده بی سیم است برای یک جمعیت جوان طراحی شده است. این شرکت لگو Mind storms  را براي دانش آموزان مدارس راهنمایی و دبیرستان، نيز طرحي و ساخته که از آن برای ساخت ربات هاي پيش رفته​تري که توانايي برنده شدن در مسابقات را هم دارند استفاده مي شود.

اين يک اموزش با استانداردهای آموزشی در علوم فیزیکی، علوم زیستی، علوم زمین و فضا، و مهندسی هست. اين آموزشها طراحی شده اند تا با ايجاد انگیزه در دانش آموزان براي حل مشکلات علمي در دنياي واقعي کمک کند.

لگو می گوید که دانش آموزان می توانند برای درک بهتر WeDo 2.0، نسبت به اشتراک گذاری دست آوردهاي علمی خود بين ديگر دانش آموزان و يا معلمان براي اصلاح ساخت، برنامه و پروژه اقدام کنند. همچنين معلمان کارهاي ارسالي را ارزیابي کنند.در اين WeDo 2.0 هشت پروژه آموزشي و هشت پروژه باز با قابليت تغيير در ساختار وجود دارد.

يکي از اين پروژه ها، پروژه “قطره و نجات”است که در آن دانش آموزان باید دستگاهي را طراحي کنند به منظور کاهش اثرات مربوط به تغييرات آب و هوا بر روی انسان، حیوانات، و محیط زیست. دانش آموزان می توانند راه حل های مختلفي را براي رسيدن به جوابهاي گوناگون بروند.
lego-21-

امروزه معلمان می دانند که بدست آوردن مهارت های علم و فن آوری برای دانش آموزان ابتدایی بسیار مهم است، اما ارائه پروژه های جذاب که به صورت واقعي در دنيا باشد يک چالش است براي آنها، جفری مارلو ژئو بيولوژيست دانشگاه هاروارد، بنیانگذار آموزش و پرورش و توسعه آکادمی برنامه مریخ مي گويد: بايد در پروژه ها به کودکان اجازه ساخت يک مريخ نورد و يا يک مدل براي کشف جنگل هاي آمازون و يا طريقه دگرديسي قورباغه را داد.

او همچنين گفت: درس علوم مي تواند باعث يک تجربه همه جانبه براي القاء و درک عميق تر از روشهاي علمي و استدلال هاي مبتني بر شواهد مستندات شود.

اين مجموعه شامل يک اسمارت هاب بلوتوث کم مصرف، آجر هاي ساختماني الکترونيک، يک موتور، يک سطح شيبدار و يک سنسور حرکتي مي باشد. همچنين يک هسته نرم افزاري با رابط گرافيکي که به کاربر اجازه مي دهد با کشيدن و رها کردن کار برنامه نويسي را انجام دهند.

WeDo 2.0 همخواني با اپل، آندروید، PC، و مکینتاش دارد.همچنين در نيمه دوم سال ۲۰۱۶ بر روي کرومبوک ها هم اجرا مي شود.

قيمت آن در يک مجموعه سخت افزاري و نرم افزاري حدود ۲۲۶۰ دلار با چند برنامه آموزشي مي باشد.

 

برگرفته از venturebeat

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A