حسگر هاي اثر انگشت در آندرويد چقدر کارايي دارند؟

Print Friendly

تصور کنيد که يک گوشي گران قيمت آندرويدي خريده​ايد که داراي حسگر اثر انگشت هم مي باشد و با فعال کردن آن امکان باز کردن گوشي و دسترسي به اطلاعات را براي ديگران غير ممکن مي کنيد! آيا اين تصور درست است؟

هنگامی که اپل سنسور شناسه لمسی را که بر اساس اسکنر بیومتریک کار مي کند را معرفی کرد، و آن را با ویژگی های حساب iCloud ترکیب کرد، چون کد هاي سيستم iOS بسته است و در اختيار همه نيست، آب پاکي را روي انگيزه سرقت گوشي هاي اپل ريخت. چون گوشي هايي که داراي اين قفل باشند به هيچ عنوان قابل بازگشايي نيستند، و وقتي که نتوان از گوشي هاي سرقتي استفاده کرد امکان فروش آنها هم وجود ندارد. اپل حتي جلوتر هم رفت و کاربران با استفاده از حساب iCloud مي توانند گوشي را حتي در حالت خاموش ره گيري کنند و اگر سارق باطري را در بياورد باز آخرين مکاني که ثبت شده قابل دسترس است.

اما در آندرويد، به دليل اينکه يک سيستم متن​باز است، مثل يک شمشير دولب عمل ميکند، يعني خيلي راحت مي توان با نگه داشتن چند دکمه گوشي را فلش کرده و به حالت پيش فرض کارخانه برگرداند.

حالا شما فکر مي کنيد داشتن يک قفل ايمين اثر انگشت براي گوشي شما مي​تواند شرط لازم و کافي براي بي ارزش کردن گوشي هاي سرقتي باشد؟

گوگل در جديدترين ورژن آندرويد (بادصبا) که از اين حسگرها پشتي​باني مي کند، هنوز اين مشکل را برطرف نکرده است. شايد بتوان با قراردان يک PIN در هنگان ريست کردن، بشود تا حدودي اين نقص را بر طرف کرد. اميد که گوگل در آپديتهاي بعدي اين مشکل را حل کند!

منبع:phonearena

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A