رفع مشکل بي خوابي با ماسک خواب هوشمند Neuroon

Print Friendly

افراد زيادي در جامعه هستند که داراي خواب منظم و درستي نيستند، آنها يا مشکل خوابيدن دارند و يا مشکل در بيدار شدن، افرادي مثل کارگران شيفت شب که روزها بايد بخوابند و افرادي که  شبها دچار بي خوابي مي شوند.

نور خورشيد تنظيم کننده ساعت دروني بدن انسان است، زماني که در طول روز، بدن نور خورشيد را دريافت مي کند با تنظيم دستگاه هاي دروني، متابوليسم، تنظيم غدد و هورمون ها باعث ايجاد تعادل در خواب و بيداري مي شود.

نداشتن يک خواب خوب و کافي مي تواند مشکلات زيادي را براي فرد ايجاد کند. انسانها تقريباً يک سوم از عمر خود را در خواب بسر مي برند. و براي داشتن يک زندگي نرمال با بدني سالم، داشتن خواب خوب و کافي از ارکان مهم آن است.

يکي از روشهايي که بدون استفاده از دارو و مواد شيميايي مي تواند مشکل اين افراد را برطرف کند استفاده از روش نور درماني است. محققين با استفاده از يک ماسک که در آن سنسورهايي است که امواج مغز را دريافت مي کند و با اتصال به يک تلفن هوشمند و تجزيه و تحليل الگوهاي خواب فرد و با استفاده از روش نور درماني که به واسطه LED هايي که در ماسک قرار دارند باعث بهبود کيفيت خواب فرد شده، تا فرد به زندگي عادي خود برگردد.

ماسک خواب Neuroon با اين فرض بنا شده است که درمان با نور می تواند، افرادی را که مشکل به خواب رفتن یا بیدار شدن دارند را کمک کند. اثربخشی اين روش در کلینیک نور درمانی و مطالعاتي که از سال ۲۰۱۴ شروع شده مويد اين موضوع مي باشد.

در روش نور درمانی از يک لامپ، براي تولید مصنوعی نور خورشید که مستقیما بر روی بدن فرد در فواصل و زمان مشخص براي بهبود وضعیت خواب او تابيده مي شود استفاده مي شود. در این ماسک با استفاده از چند ال اي دي سفيد و رنگي و ترکيب آنها نور مورد نياز را تامين مي شود.

خوابيدن

برنامه های نور درمانی ماسک خواب Neuroon بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از طریق الکترودهای که بر روي پوست پیشانی کاربر قراردارد و همچنين با اندازه گيري امواج مغزي، دماي بدن و حرکات چشم بدست مي آيد. بر خلاف دیگر ماسک خواب که تنها به اندازه گیری پالس هاي بدن و حرکت کاربر کار مي کنند.

بسته به نیاز و وضعیت کاربر، نور درمانی را می توان قبل از به رختخواب رفتن برای اطمینان از کيفيت خواب، و يا قبل از بیدار شدن از خواب برای بدست آوردن تجربه بیداری از خواب با آرامش و نه ناگهانی، و یا در طول روز براي تجربه يک خواب قيلوله براي بدست آوردن انرژی و تسکين اعصاب استفاده کرد.

ماسک خواب

اين ماسک از مواد ضد حساسیت ساخته شده، که بصورت بي سيم به گوشي هوشمند متصل مي شود، توسط درگاه microUSB شارژ مي شود و يک نرم افزار که بر روي گوشي نصب مي شود تا کار کند.

هنگامی که از ماسک استفاده مي شود، با تجزيه و تحليل خواب و بدست آوردن مدت زمان خواب، اطلاعات حرکتي، گرمايي و تجزيه و تحليل داده ها ميزان و اندازه خواب فرد را بدست مي آورد و به مرور با ثبت اين اطلاعات مي تواند بهترين شرايط را براي يک خواب خوب، فراهم بياورد.

از ديگر امکانات اين ماسک مي توان به درمان اختلالات خواب زماني که فرد در مسافرت است و منطقه زماني خيلي سريع تغيير مي کند نام برد، اين ماسک مي تواند با نور درماني اين اختلال را خيلي زود مرتفع کند.

از اين ماسک استفاده هاي زيادي مي شود، قيمت آن حدود ۳۰۰ دلار است.

 

منبع: Neuroon

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A