اينترنت ۵G توسط هواپيماهاي خورشيدي بدون سرنشين گوگل

Print Friendly

به گزارش گاردين، گوگل در يک پروژه سري به نام Sky bender قصد دارد تا اينترنت ۵G را توسط هواپيماهاي خورشيدي بدون سرنشين در اختيار کاربران قرار دهد.

اين آزمايشات که از سال ۲۰۱۲ شروع شده است، نشان مي​دهد اينترنت استفاده شده با استفاده از امواج ميليمتري ۵G که توسط يک پايگاه فضايي در نيومکزيکو به اين هواپيما انتقال داده شده است، توانايي انتقال اطلاعات تا ۴۰ برابر سريعتر را دارد. سپس اين امواج، توسط هواپيما منتشر مي شود. که در اين آزمايش اينترنت ۵G براي يک پايگاه نظامي ارسال شد.

استاد دانشگاه واشنگتن ژاک رادل به گاردين گفت: از مزيت هاي استفاده از امواج ۵G، دسترسي به باند جديدي است که مي تواند نيازهاي روزافزون کاربران تلفن همراه را تأمين کند.

اين امواج يک مشکل بزرگ دارند و آن اين است که پس از انتشار، فاصله کوتاهي را مي توانند طي کنند، و بعد از آن از بين مي​روند. اين مشکل باعث مي شود که نتوانند مانند امواج موبايل مسافت هاي زيادي را طي کنند و منطقه وسيعي را تحت پوشش قرار دهند. به همين دليل گوگل با استفاده از هواپيماهاي خورشيدي بدون سرنشين در حال برطرف کردن اين مشکل است.

گوگل براي اجراي پروژه Sky bender در سال ۲۰۱۴ از هواپيماي بدون سرنشين Solara 50 که توسط گروه هوافضاي تيتان ساخته شده استفاده کرد. اين آزمايشات در پايگاه فضايي نيوکزيکو تا ماه ژانويه ادامه دارد.

 

برگرفته از The Guardian

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A