برنادت سوبيرو – قديسه ي فناناپذير

Print Friendly

ماري – برنارد “برنادت” سوبيرو Marie- Bernarde “Bernadette” Soubirous

يک قديسه ي مسيحي کاتوليک و اهل فرانسه

بانويي که ۱۳۷ سال پس از مرگش بدن او هيچ تغيير نکرده است!

حتماً تا به حال فيلمي به نام “آهنگ برنادت” را ديده ايد. جالب است بدانيد که او يک شخصيت واقعي است که زندگي اش به تصوير کشيده شده است.

ماري- برنارد “برنادت” سوبيرو در ژانويه سال ۱۸۴۴ در روستاي لوردس در جنوب فرانسه دريک خانواده ي فقير ۷ نفره به دنيا آمد. او بزرگترين فرزند خانواده بود.

او در سن ۱۴ سالگي براي اولين بار ادعا کرد که مريم مقدس را در شکاف سنگي واقع در چشمه(ويرجند لوردس) VirgendeLourdes ديده است. ادعايي که او براي ۱۸ بار تکرار کرد. بعدها او با استفاده از آب همين چشمه بيماران لاعلاج را شفا مي داد. امروزه در شکاف تخته سنگي در همين چشمه، مجسمه اي از مريم مقدس ساخته اند. بعدها آب اين چشمه را آزمايش کردند و به جز مواد معدني، چيز خاص ديگري در آن نيافتند اما توسط آب همين چشمه بود که برنادت بارها و بارها بيماران را شفا داد. برنادت تقاضا داد که در نزديکي همان مکان کليسايي کوچک ساختند و امروزه در در شهر لورد فرانسه کليساهاي زيادي که همگي کاتوليک هستند ساخته شده است.

 

چشمه شفابخش

چشمه ي شفابخش و مجسمه ي مريم مقدس

عده ي زيادي از مردم به او ايمان آوردند و او را سايه ي مريم مقدس مي دانستند اما عده اي هم او را دروغگو خطاب مي کردند. اما پيام او براي همه ي مردم زمين “خوب زيستن” بود.

در سال ۱۹۰۹، نبش قبر کردند و بدن او پس از گذشت ۳۰ سال از زمين نمناک آنجا بيرون آورده شد و در کمال ناباوري ديدند با آن که تسبيح و صليب در دستش زنگ زده است اما بدن و صورت او همچنان بدون هيچ تغييري سالم مانده است!

 

برنادت

 

و به علت قداست خاصش او را دوباره به خاک سپردند. در سال ۱۹۱۹ بدن او را دوباره از خاک خارج کردند و دريافتند که بدن و صورت اين قديسه هنوز هم بدون هيچ تغييري سالم است. مقامات کليسا چون نگران بودند که مبادا بر اثر مرور زمان، بالاخره تغييري در صورت او ايجاد شود، دستور تهيه ي يک نقاب مومي براي صورتش دادند و لباس هاي جديدي به تنش کردند و او را در داخل تابوتي از  طلا و شيشه در کليساي برنادت مقدس که در محل منزل مادري سنت برنادت در Nevers واقع است، در معرض ديد عموم قرار دادند. اين محل امروزه زيارتگاه کاتوليک ها مي باشد.

برنادت با نقاب مومي

نقاب مومي بر چهري برنادت

ماري – برنارد “برنادت” سوبيرو در ۱۶ آوريل سال ۱۸۷۹ در سن ۳۵ سالگي در اثر بيماري سل استخوان از دنيا رفت.

تابوت برنادت

تابوت از جنس طلا و شيشه

 

 

 

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A