لنزهاي تماسي بيونيک، عينک را از ميدان به در مي کنند

Print Friendly

اخيراً يک متخصص چشم در کانادا لنز تماسي را اختراع کرده که مي تواند قدرت ديد شخص استفاده کننده را تا سه برابر افزايش دهد اين در حالي است که استاندارد بينايي در يک شخص سالم ۲۰/۲۰ براي هر چشم است.

البته خود شخص نمي تواند همانند ساير لنزهاي تماسي، از لنزهاي بيونيک استفاده کند بلکه جاي گذاري اين لنز مي بايست توسط چشم پزشک انجام شود. انجام اين عمل بسيار شبيه جراحي کاتاراکت(آب مرواريد) است و طي کمتر از ۱۰ دقيقه، پزشک با استفاده از يک سرنگ حاوي محلول سالين، لنز بيونيک را به داخل قرنيه ي شخص تزريق مي کند و پس از آن قدرت بينايي شخص تا سه برابر افزايش مي يابد! يعني اگر شما بتوانيد يک ساعت در فاصله ي ۳ متري را با سختي ببينيد، پس از انجام اين عمل ساعت را در فاصله ي ۱۰ متري با وضوح و شفافيت بيشتري خواهيد ديد!

ساخت اين لنز طي هشت سال انجام شده و تا کنون هزينه اي بالغ بر سه ميليون دلار آمريکا دربرداشته است.

سازندگان اين لنز اعلام کرده اند که لنز بيونيک ايمن و بادوام است و هيچ گونه سردرد يا خستگي چشم ايجاد نمي کند. پس از انجام آزمايش هاي باليني، پيش بيني مي شود که اين لنز تا سال ۲۰۱۷ به ميزان انبوه به بازار بيايد. آزمايش هاي باليني قرار است بر روي افراد نابينا و حيوانات آزمايشگاهي صورت گيرند.

لازم به ذکر است که حتي افراد کهنسال هم مي توانند از اين فناوري استفاده نمايند و دنيا را با وضوحي سه چندان مشاهده نمايند.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A