مایکروسافت رسماً پروژه آستوریا (پشتيباني از اپ آندرويد در Win10) را متوفق کرد!

Print Friendly

پس از يک سکوت طولاني در مورد آستوریا، مایکروسافت با اعلام توفق اين پروژه در حال سرمايه گذاري بر روي پروژه جديد زامارین است. چنانچه يادتان باشد، پروژه آستوریا مي خواست ابتکار عمل را براي انتقال برنامه های آندروید به ویندوز ۱۰ که ابتدا خيلي ساده به نظر مي رسيد را انجام دهد. اما با اعلان دیروز ردموند زامارین، شرکت مطبوعش ماموریت برنامه های پلت فرم جديد را بدست گرفته تا با استفاده از مجموعه کد هايي که به زبان # C نوشته شده توسعه دهندگان بتوانند برنامه هاي کاربردي را براي ويندوز هم بنويسند.

ماکروسافت در مورد علت پايان دادن به پروژه آستوريا مي گويد: داشتن دو پلتفرم که هم براي آندرويد و هم براي IOS قابل اجرا باشد براي توسعه دهندگان گيج کننده بود بنابراين با توجه به بازخورد کاربران تصميم بر اين شد که تنها بر روي يک پلت فرم IOS کار شود.

در اين پل ویندوز تمام تمرکز خود را برای آوردن کد تلفن همراه به تمام دستگاه های ویندوز ۱۰، از جمله ایکس باکس و رایانه های شخصی معطوف کرده است.

منبع: Windows Blog

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A