ارزانترين گوشي هوشمند دنيا فقط ۴ دلار !

Print Friendly

هفته گذشته، شنیده شد، یک شرکت در هند اقدام به فروش گوشی های هوشمند با قيمت حیرت انگیز ۴ دلار کرده است. بعد از فروش نزدیک به ۳۰،۰۰۰ دستگاه از آنها، کنگره Pramod TIWARI آن شرکت را به تقلب متهم کرد. و درخواست يک تحقيق دولتي در اين باره شد. به گفته آنها درواقع اين گوشي يک نمونه اوليه نارمرغوب است که توسط يک شرکت ديگر طراحي شده است.

تلفن مذکور که با نام آزادي ۲۵۱ شناخته مي شود، وقتي براي اولين بار راه اندازي شد، به نظر داراي مشخصات قابل قبولي بود با توجه به قيمت بسيار پايين آن، پردازنده چهار هسته ای ۱٫۳ گیگاهرتزی، باتری ۱۴۵۰ میلی آمپر، صفحه نمایش ۴ اینچ ۹۶۰ × ۵۴۰  QHD، حافظه ۱GB، و ۸GB حافظه داخلی و یک دوربین ۳٫۲ مگاپیکسلی که با اين مشخصات مطمئناً گل سرسبد آن شرکت خواهد بود، که تنها ۲۵۱ روپیه (که بالغ بر ۳٫۶۷ دلار) بنابر اين با اين مشخصات اين فقط یک سرقت نیست – بلکه کاملا جنایی است.

پانکاج موهيندرو، بنیانگذار و رئيس انجمن تلفن همراه هند، به سی ان ان گفته است که همه چیز به نظر می رسد یک شوخی یا یک کلاهبرداری بزرگ باشد. حتی زمانی که با استفاده از ارزان ترین قطعات، بخواهند تلفني، مانند آزادی ۲۵۱ را بسازند، حداقل ۲۷۰۰ روپیه یا ۴۰ دلار هزینه دارد.

بال لام، تحلیلگر شرکت IHS iSuppli، به ما گفت که حتی برای گوشی های بسیار کوچکتر که داراي یک صفحه نمایش لمسی ۳٫۵ اینچی هستند نيز بيش از ۴ دلار هزینه مي شود.

يافته ها حاکي از آن دارد که در واقع اين گوشي را يک شرکت چيني با نام تجاري wiTe ساخته است اما آن هم نه با اين مشخصاتي که براي آزادي ۲۵۱ عنوان شده است.

گزارش های متناقضي وجود دارد مبني بر مخالفت کنگره هند با اين اقدام  که آنرا “بزرگترین کلاهبرداری قرن ناميده اند.”

شرکت توليد کننده هندي در حال حاضر، گرفتن سفارشات را متوقف کرده و ظاهراً در حال ساخت تلفن هاي مذکور مي باشد. اما هنوز هيچ تاييديه اي در اين باره گزارش نشده است. ببينيم آخر اين ماجرا به کجا خواهد رسيد.

منبع:engadget

1 پسند شده

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *