درخواست پنتاگون از هکرها براي تست دفاع سايبري خود

Print Friendly

ممکن است که بر روي کاغذ وزارت دفاع ایالات داراي قدرتمند ترین ارتش جهان باشد! اما به تازگي سيلي از حملات هکري بر روي پایگاه داده های خود را تجربه کرده است، به همين خاطر طي فراخواني در وب سايت رسمي خود، ضمن دعوت از هکر ها براي بررسي وضعيت امنيت سايبري خود، جوايزي را هم براي هکر هايي که بتوانند باگ هاي سايت را مشخص کنند قرار داده است.

وزارت دفاع می گوید که برنامه “هک پنتاگون” اولين برنامه آزمایشی براي مشخص شدن باگهاي سایبری وب سات و بانک هاي اطلاعاتي آن، در تاریخ دولت فدرال است. ديگر فقط غول های چون فیس بوک و یاهو اقدام به برگزاری مسابقات و دادن پاداش نقدی به کسانی که بتوانند نواقض امنیتی را مشخص کنند، بلکه ما نيز بايد با استفاده از همين ترفند بتوانيم قوي ترين شبکه و خدمات سايبري را داشته باشيم.

اما اين بدان معني نيست که شرکت کنندگان در اين آزمايش بتوانند به تمامي بخش هاي شبکه دسترسي داشته باشند، بلکه اين آزمايش به صورت کنترل شده و فقط براي بخشهايي که از امنيت اطلاعاتي کمتري برخوردار هستند برگذار مي شود.

کریس لینچ مدیر وزارت دفاع خدمات دیجیتال مي گويد: گرآوري بهترین استعدادي تکنولوژي بخش خصوصي نه تنها به ما کمک می کند تا به يک راه حل جامع براي امنيت آن وزارت خانه برسيم، بلکه ميتوان براي امنيک کل کشور از آن استفاده کرد.

لازم به ذکر است که در سال گذشته تعدادي از هکر هاي خارجي توانسته بودند اطلاعات ۴۰۰۰ پرسنل نظامی و غیر نظامی را بدست بياورند. ، که اين از لحاظ امنيتي بسيار خطرناک است.

منبع:gizmag

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A