Armotia موتورسيکلت الکتريکي کوهستان با قابليت انتقال قدرت به هر دو چرخ ۲WD

Print Friendly

ايده فوق العاده ساخت موتور سيکلت هاي کوهستاني که موتور محرک آنها الکتريکي باشد، قبلاً نيز توسط سازندگان ديگري مطرح شده و نمونه هايي از اين دست همچون  Zero FX و Alta Motors Redshift و حتی H-52 که قبلاً در مقاله اي معرفي شد ساخته شده اند، اما آن چيزي که نمونه جديدي را که ايتاليايي ها ساخته اند، از ديگر نمونه ها مجزا مي کند اين است که Armotia داراي سيستم ۲WD (توانايي چرخش دو چرخ) است، که می تواند تجربه جديدي را براي راننده آن در off-road به ارمغن بياورد. هرچند که هنوز استقبال خوبي از اين دوچرخه هاي الکتريکي يا همان موتورسيکلت ها نشده و بازار خوبي ندارد، به واسطه مشکلات شارژدهي پايين و قيمت نسبتاً بالاي آنها، ولي شايد اين نمونه جديد بتواند تا حدودي علاقمندان موتورسيکلت راني را به خود جذب کند.

۱موتور سيکلت دوچرخ متحرک

آرموتيا در دو نمونه Armotia X و Armotia R توليد مي شود. که در نمونه X با وزن ۱۲۵ کيلوگرم و ۱۵ اسب بخار قدرت مي تواند ۲۳ نيوتن متر گشتاور توليد مي کند، که توانايي عبور از مسيرهاي تنگ و ناهموار را به خوبي دارد، هر دو چرخ داراي نيروي حرکتي هستند، که در چرخ عقب نيرو توسط يک زنچير منتقل مي شود و قدرت چرخ جلو توسط يک موتور که در توپي چرخ قرار دارد تأمين مي شود.

سه حالت براي سواري در اختيار راننده قرار مي دهد، کشش خوبي در مسير هاي سربالايي و کوهستاني دارد. در نمونه R مقداري توان کمتر است. هر دو داراي رينگ هاي ۲۱ و ۱۸ اينچي هستند.

۲موتور سيکلت دوچرخ متحرک

نکته جالب ديگر استفاده از گوشي هوشمند کاملاً ضد آب RUGGEAR RG600 به عنوان صفحه نمايش است که با سيستم عامل آندرويد خود مي تواند گزينه هاي بي حد و حصري را به کاربر خود بدهد. داراي قابليت استفاده از سيم کارت، بلوتوث، GPS ، شتاب سنج و امکان اختصاصي اتصال به سيستم تله متري موتور از طريق سنسورهاي خود که مي تواند اطلاعاتي از ميزان قدرت ، مانده باتري و توان مصرف شده را نشان دهد.

و البته با داشتن دوربين، قابليت ذخيره سازي تصاوير مسيرهاي طي شده را دارد، که مي توان اين تصاوير را دوباره نگاه کرد و يا به اشتراک گذاشت.

۳موتور سيکلت دوچرخ متحرک

با توجه به استفاده از يک باطري ۵/۱ کيلو وات آرموتيا X  مي تواند به حداکثر سرعت ۸۰ کيلومتر در ساعت دست بايد و براي آرموتيا R اين سرعت به ۹۰ کيلومتر نيز ميرسد، مدت زماني که مي توانند طي کنند حدود يک ساعت و بيست دقيقه مي باشد، که اين مقدار با توجه به جاده و موانع آن مي وژتواند کمتر و يا بيشتر ني بشود.

حدود قيمتي که براي آن در نظر گرفته شده ۱۳/۴۶۰ دلار مي باشد.

 

 

 

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A