حضور مک لارن در مسابقات GT با سوپر ماشين ۵۷۰S GT4

Print Friendly

گرچه هنوز هم مسابقات فرمول یک برترين مسابقه اتوموبيل راني در جهان است ولي مسابقات GT خيلي سریع در حال ظهور به عنوان یک میدان نبرد برای سوپر ماشين هايي مثل لامبورگینی، فراری، آئودی و مک لارن شده است. در اين ميان آخرین سوپراسپرت در اين سطح چيزي نست بجز يک مک لارن ۵۷۰S گل آلود کاملاً آیرودینامیک، که فقط براي مسابقات GT4 ساخته شده است.

مک لارن ۵۷۰S GT4 را درست مثل نموه شهري آن بر اساس يک شاسي فيبر کربن يک تکه Mono Cell ساخته اند، همراه با يک قفس محافظ راننده  roll cage FIA براي امنيت بيشتر.

در بنده نيز از نوعي فیبر کربن جديد استفاده شده است، تغييرات ديگري نيز در طراحي انجام شده که عبارت اند از وسيع تر و بلند تر شدن بال عقب، بزرگتر شده جلو پنجره براي ورود هواي بيشتر و استفاده از سيستم فنر بندي قابل تنظیم دامپر و تعداد فنر بیشتر براي ارتقاء توانايي حرکتي در عبور از جاده هاي پر فراز و نشيب مسابقات بين المللي.

اگرچه با تغييرات صورت گرفته، توانايي هاي ۵۷۰S GT4 کاملاً ارتقاء يافته ولي همچنان از قلب تپنده M838TE  V8 3.8 لیتری توربوشارژ استفاده شده، بدون اينکه تغييري در آن ايجاد شده باشد، به جر اينکه از يک رادياتور بزرگتر در مک لارن ۵۷۰S GT4 استفاده شده و آن هم به دليل وجود شرايط سخت در مسابقات است که دماي موتور به شدت افزايش مي يابد.

با توجه به اينکه موتور تغييري نداشته است، قدرت آن همان ۴۱۹ کیلو وات يا ۵۶۲ اسب بخار است، هرچند که مک لارن جزئیات بیشتري در مورد توان خروجی موتور در ۵۷۰S GT4 منتشر نکرده است. قدرت موتور از طريق همان گیربکس هفت سرعته مورد استفاده در نمونه شهري به چرخ هايي با رينگ هايي از جنس آلیاژ منیزیم منتقل مي شود.

البته شباهت ۵۷۰S GT4 با ديگر سوپر ماشين هاي مک لارن اتفاقی نیست، با توجه به اينکه مدیر عامل شرکت، مایک فليويت Flewitt مي گويد: “ما در حال راه اندازی خط توليد اتومبيل هاي سری ورزشی برند مک لارن براي مخاطبان جدید هستيمT براي معرفی فن آوری های خود به بازار خودروهاي ورزشي”. ” و معرفی ۵۷۰S GT4 در همين راستا است که هم در مسابقات جهاني شرکت کند، و هم بتوانيم بازار جديد و وسيع تري را براي محصولات شرکت ايجاد کنيم.”

قيمت اين سوپر ماشين مسابقه اي البته که زياد ارزان هم نيست، چیزی در حدود ۱۵۹٫۹۰۰ يورو معادل ۱۷۷،۲۸۰ دلار آمريکا.

البته اگر شما احتياج به تمامي اين خصوصيات نداريد و فقط مي خواهيد از اين سوپر ماشين در جاده هاي بين شهري و ويلاي شخصي خود استفاده کنيد، قرار است يک نمونه از ۵۷۰S GT4 توسط مک لارن در هفته آينده نيز وارد بازار شود.

در ادامه به تصاويري از ۵۷۰S GT4 توجه فرماييد.

منبع:McLaren

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويد



نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A