درک بیشتر از ضربه هاي مغزی توسط سربند هاي سامسونگ

Print Friendly

بروز ضربه هاي که به مغز وارد مي شود مي تواند مشکلات زيادي را براي فرد ايجاد کند، مشخص کردن ميزان آسيب وارده نيز از چالشهاي پزشکان است. محققين به دنبال روشهايي براي شناسايي ميزان آسیب های مغزی و بدست آوردن راه هايي براي جلوگیری از آسیب های طولانی مدت هستند، که در اين زمينه شرکت سامسونگ با ساخت سربند brainBAND توانسته ميزان اثرات وارده به سر را مشخص کنند. در ادامه با ديجيت همراه باشيد

به تازگي چند رویکرد جديد برای مقابله با ضربه مغزی در ورزش هايي که ميزان اين ضربات بيشتر است، انجام مي شود از آن جمله مي توان به کلاهي که مانند کلاه رانندگان مسابقات اتومبيل راني، براي فوتباليستها استفاده مي شود، که علاوه بر ضربه گیر بودن، مي تواند با ارتباط بر قرار کردن با يک دستگاه مرکزي به صورت بي سيم، ميزان ضربات وارد شده به مغز را تنها در یک دقیقه و با ردیابی حرکات چشم و گره های عصبي در گردن تشخيص دهد.

samsung-brainbang-2

دستگاهي را که سامسونگ معرفي کرده است، همانند يک سربند چرمی بر روي سر قرار مي گيرد. سنسورهای تعبیه شده در آن که در قسمت پشت سر واقع مي شوند، مي توانند به اندازه گیری نیروی ضربه هاي وارد شده به سر بازيکن، اين داده ها را به پزشکان، قضات و مربیان در همان زمان و از طریق یک برنامه ارسال کننده وايرلس انتقال دهد.

samsung-brainbang-6

بر روی سربند، چراغ های LED زرد، نارنجی و یا قرمز وجود دارد که نشان دهنده شدت ضربه وارده به سر بازيکن است، اين اطلاعات مي تواند براي مربي مشخص کننده اين موضوع باشد که آيا فرد به بازي ادامه دهد يا خير. البته اين اطلاعات در دستگاه مرکزي ذخيره مي شود و مي توان بعداً نيز براي تجزيه و تحليل از آنها استفاده کرد.

samsung-brainbang-3

در حال حاضر اين پیشانی بند به صورت نمونه ساخته شده و برای خرید در دسترس نیست، اما با کمک دکتر آلن پیرس عصب شناس و طراح صنعتی برادن ویلسون و با هدف جمع آوری اطلاعات در مورد اثرات ضربات وارده به سر بازيکنان ورزشي طراحي و توسعه داده شده است.

اولين بار اين دستگاه را بر روی بازیکنان راگبی حرفه ای به منظور بهبود درک، از آسیب های مغزی وارده و براي کمک به جلوگیری از عوارض اين گونه ورزش هاي خشن بر روي زندگی اين افراد مورد استفاده واقع شده است.

منبع:Samsung (PDF)

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A