سامانه تشخيص تعداد سيم کارت کاربران

Print Friendly

سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اقدام به راه اندازي سامانه استعلام تعداد سيم کارت هاي که به نام کاربران است نموده است. اين خبر را قائم مقام اين سازمان اعلام داشت و افزود: کاربران و مشترکين تلفن همراه هر چهار اپراتور کشور مي توانند با وارد کردن کد ملي خود در اين سامانه از تعداد سيم کارت هايي که به نامشان ثبت شده است آگاهي يابند.

به گفته لطف الله سبوحی اين سامانه بر روي پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور به آدرس http://mobilecount.cra.ir راه اندازی شده است.

مشترکان تلفن همراه همه اپراتورها برای دریافت اطلاعات از این سامانه ابتدا بايد کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنند پس از آن، اطلاعات ثبت شده در سامانه برایشان به صورت پیامک ارسال مي شود. این پیامک شامل تعداد سیم‌کارت‌ های ثبت شده با کد ملی متقاضی در هر اپراتور تلفن همراه است.

ايشان همچنين اعلام داشتند، مشترکانی که سیم‌ کارت‌ یا سیم‌کارت‌ هایی بدون اطلاع به نامشان ثبت شده، بايد با مراجعه به اپراتور مربوطه درخواست رسيدگي دهند،تا نسبت به غير فعال کردن آنها اقدام شود.

شايان ذکر است طبق قانون “مسئولیت هرگونه سوء استفاده از تجهیزات وامتیازات مخابراتی واگذار شده خارج ازضوابط قانونی،با مالک قانونی آنها است

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A