چتر هوشمند، شرايط جوي را پيش بيني مي کند!

Print Friendly

خاطرتون هست در فيلم بو علي سينا وقتي که مي خواستند شب را در آسياب بمانند و آسيابان به آنها گفت: امشب باران مي بارد، بهتر است شب را در آسياب بمانيد زيرا سگ من بوي باران را تشخيص مي دهد. او و همراهش که ستاره شناس مجربي بود گفتند که نمي بارد و…

حالا يک کارآفرين فرانسوي چتري را اختراع کرده است که در واقع يک ايستگاه هواشناسي است. اين چتر داراي سنسورهاي دما، فشار، رطوبت مي باشد که با يک نرم افزار به گوشي هوشمند فرد از طريق بلوتوث متصل شده و با بدست آوردن اطلاعات هواشناسي و اطلاعاتي که از منابع سنسوري خود دريافت مي کند، مي تواند به راحتي وضعيت جوي را پيش بيني کند.

چتر هوشمند ۲

اين چتر همچنين داراي يک دوربين GoPro قطبي سلفي است براي گرفتن عکسهاي زيبا. تمامي قطعات اين چتر کاملاً ضد آب بوده و در شرايط آب و هوايي بد هيچ گونه آسيبي به آن نمي رسد.

در حال حاضر يک پلت فرم آب و هوايي به نام Wezzo با ۲۰۰/۰۰۰ کاربر وجود دارد، اين چتر با برقراري ارتباط با اين برنامه مي تواند تا ۱۵ دقيقه بعد را به لحاظ آب و هوايي بسنجد. چنانچه کاربر بخواهد به محيط باز برود در صورتي که احتمال بارش باران باشد، چتر با زدن آلارم به فرد اختار مي دهد، مبني بر اين که چتر را فراموش نکن!

هرچند که پيشبيني ۱۵ دقيقه شايد بسيار کم باشد، ولي چم انداز روشني را مي توان براي اين گونه گجت ها تصور کرد.

قيمت اين چتر حدود ۷۵ دلار برآورد شده است که در صورت توليد انبوه اين مقدار بسيار پايين تر خواهد آمد.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A