آزادسازی فضای اشغال شده تلگرام

Print Friendly

نرم‌افزار تلگرام امکانات بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌ دهد، اما به‌دلیل پشتیبانی نکردن از قابلیت حذف اطلاعات دریافت شده در کانال با مشکل کمبود فضای خالی روی دستگاه مواجه بود.

نسخه ۳٫۳٫۲ تلگرام به شما این امکان را می‌ دهد که اطلاعات مورد نظر مربوط به هر کانال یا همه کانال‌ها را به‌ راحتی حذف کرده و در صورت نیاز با مراجعه مجدد به کانال مورد نظر، آنها را از سرورهای ابری تلگرام فراخوانی کنید.

برای بهره‌مندی از این قابلیت و پاکسازی حافظه کش نرم‌افزار به این روش عمل کنید:
۱ـ ابتدا به یکی از لینک‌های زیر مراجعه کرده و نرم‌افزار تلگرام نصب شده روی دستگاه هوشمند خود را به جدیدترین نسخه به‌روزرسانی کنید:
Android
iOS
۲ـ نرم‌افزار را اجرا کرده و پس از مراجعه به منوی اصلی روی Settings فشار دهید.
۳ـ اکنون با اسکرول کردن صفحه تنظیمات و مراجعه به بخش Cache Settings گزینه‌ های مختلفی برای پاکسازی حافظه کش در اختیار شما قرار می‌گیرد.
۴ـ شما می‌ توانید با فشار روی گزینه Clear Cache و انتخاب هر یک از موارد دلخواه، عملیات پاکسازی حافظه را آغاز کنید. (عملیات پاکسازی حافظه کش، فقط اطلاعات دریافت شده در حافظه را حذف می‌ کند و این اطلاعات اعم از ویدئو، صوت، عکس و… در سرورهای ابری تلگرام موجود بوده و با دسترسی مجدد شما به کانال مورد نظر دوباره فراخوانی شده و در اختیار شما قرار می‌ گیرد. پس نگران از دست رفتن اطلاعات خود نباشید.)

نکته: در سیستم‌ عامل آی‌او‌اس می‌ توانید حافظه کش مرتبط با چت‌های فرد به فرد را نیز پاکسازی کرده و در سیستم‌ عامل اندروید، این پاکسازی محدود به کانال‌ها و سوپر گروه‌ها می‌ شود.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید مقدار مقابل گزینه‌ Keep Media در صفحه تنظیمات حافظه است. در این بخش می‌ توانید مقادیر مختلفی همچون همیشه، یک هفته و یک‌ ماه را انتخاب کنید که انتخاب گزینه‌ های یک هفته و یک ماه موجب می‌ شود تا اطلاعات ذخیره شده در حافظه کش به‌ طور خودکار پس از مشاهده نکردن مجدد در مدت زمان مشخص شده، از روی دستگاه حذف شوند.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *