اختراع ثبت شده گوگل، لنز هوشمند

Print Friendly

هرچند عينک گوگل زياد مور اقبال واقع نشد، اما اين غول جستجوگر راه جديد را باي رسيدن به چشمان شما پيدا کرده است! ثبت اختراع جديد گوگل، روشي برای تزریق و کاشت يک لنز دائمي مي باشد.

اين لنز ها به منظور جایگزیني با لنز طبیعی چشم طراحي شده اند. در حالی که لنز داخل چشم است و عمدتا برای تصحیح بینایی در نظر گرفته شده اند، اما امکانات بيشتري از یک مجموعه ی دائمی يا لنز هاي فعلي تماسي را در اختيار کاربر قرار مي دهند.

اين لنز ها شامل يک لنز الکترونیکی به همراه يک ذخيره ساز، حسگرها، باتری و اتصال دهنده رادیواي براي برقراری ارتباط با دستگاه هاي خارجی است. تمام اين مجموعه در کره چشم قرار مي گيرد.

تمرکز گوگل بر روی اين گونه لنز ها از سال ۲۰۱۴ آغاز شده، زمانی که با ثبت اختراع لنزهای تماس هوشمند، که شامل یک تراشه بی سیم بسیار کوچک بود که توانایی نظارت بر سطح گلوکز را داشت آغاز شد. و حالا گوگل با همکاری شرکت بهداشت و درمان نوارتیس توانسته اين فناوري را توسعه بيشتري ببخشد.

در اين رقابت، سونی نیز با ثبت اختراع یک لنز تماسی هوشمند که همراه با یک دوربین، امکان زوم و کنترل دیافراگم را دارد وارد اين بازي شده است.

 

منبع: US Patent & Trademark Office

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *