جریمه ۳ میلیارد یورویی در انتظار گوگل

Print Friendly

به نقل از پرس تی وی، کمیسیون اروپا در هفته‌ های آتی در اقدامی بی سابقه در راستای مقابله با انحصارگرایی، شرکت گوگل را ۳ میلیارد یورو جریمه می‌ کند.

سال گذشته اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ ای گوگل را متهم به نقض حقوق رقبای خود کرد. تحقیقات در این زمینه از سال ۲۰۱۰ آغاز و اعلام شد گوگل به نفع محصولات و خدمات خود دسترسی به رقبای خود را در نتایج جستجو های اینترنتی محدود می‌ کند، به آن‌ ها امکان دیده شدن نمی‌ دهد و تبلیغ خدمات خود را در اولویت قرار می‌ دهد.

صاحب نظران معتقدند شرکت گوگل پس از سه تلاش نافرجام برای حصول توافق طی شش سال گذشته، اکنون دیگر برنامه‌ ای برای مقابله با این اتهامات ندارد مگر اینکه اتحادیه اروپا موضع خود را تغییر دهد.

اين خبرگذاري به نقل از منابع نزدیک به این موضوع گفت مقامات قصد داشتند تا ابتدای ماه آینده این جریمه را اعلام کنند اما این تصمیم هنوز نهایی نشده است. بر اساس این گزارش، گوگل همچنین از دستکاری نتایج جستجو به نفع خود و لطمه وارد کردن به رقبای خود منع می‌ شود.

این کمیسیون می‌ تواند شرکت‌ها را تا ۱۰ درصد فروش سالیانه آن‌ ها جریمه کند. بنابراین این جریمه برای گوگل می‌ تواند به بیش از ۶ میلیارد یورو برسد.

تاکنون بزرگترین جریمه مالی یک شرکت در راستای مقابله با انحصار طلبی، جریمه ۱٫۱ میلیارد یورویی شرکت کامپیوتری اینتل در سال ۲۰۰۹ بوده است. کمیسیون اروپا و شرکت گوگل از اظهار نظر در این باره خودداری کرده‌اند.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *