تاکسی فضايي روسي براي سفر به ماه

Print Friendly

یک شرکت روسی که در زمينه ساخت موشک فعاليت دارد اعلام کرد، بر روی یک تاکسی فضایی کار مي کند که مي تواند خدمه ايستگاه فضايي بين المللي را به ماه ببرد و دوباره باز گرداند. اين خبر که توسط خبرگزاري راشاتودي اعلام شد در يک کنفرانس بین المللی اکتشافات فضایی که در مسکو برگذار شده بود اعلام شد.

اين تاکسي که نام آن را Ryvok گذاشتند، مي تواند به طور دائم در ايستگاه فضايي بين المللي ISS باقي بماند و کار انتقال محموله و خدمه به سطح ماه را انجام دهد. براي انتقال اين تاکسي فضايي به ايستگاه فضايي قرار است از يک شاتل پيشرفته تر به نام آنگارا A5 روسي استفاده شود که قرار است به جاي سايوز بکارگرفته شود.

اين تاکسي فضايي که فاصله بين ماه تا ايستگاه فضايي را در پنج روز طي مي کند، هنگام بازگشت به ايستگاه فضايي و به جهت جلوگيري از برخورد با ايستگاه از يک چتر به مساحت ۵۵ متر مربع براي کم کردن سرعت استفاده مي کند. هرچند که اين رويکرد ممکن است کمي دور از ذهن باشد.

البته اين تاکسي فضايي هنوز فقط يک این ایده است که انتظار می رود تا سال ۲۰۲۱ به مرحله نهايي برسد، و براي اولین بار پیش بینی مي شود در سال ۲۰۲۳ امکان مساتفرت با آن فراهم شود.

 

منبع: Russia Today

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *