تصمیمات جدید درباره‌ ی معاینه فنی خودرو ها

Print Friendly

معاون امور شهرداری‌ های سازمان شهرداری‌ ها و دهیاری‌ های کشور سامانه‌ ای برای مراکز معاینه فنی با نام سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) را معرفی کرده و گفت: از این تعداد مرکز معاینه فنی در کشور ۴۴۱ مرکز مکانیزه هستند که بدون دخالت دست آزمون‌ های معاینه فنی را انجام می دهند و ۳۷ مرکز نیز غیر مکانیزه هستند.

به گزارش کاربا و به نقل از ديجيت، علی نوذرپور افزود: ۴۴ مرکز مکانیزه در داخل کلان‌ شهرها و ۳۷۰ مرکز مکانیزه معاینه فنی خودرو نیز در سایر شهرها هستند و در حال حاضر در مراکز معاینه فنی دو نوع آزمون شامل آزمون مربوط به گازهای خروجی و همچنین آزمون مربوط به ایمنی خودرو انجام می‌ شود.

آزمون مربوطه گازهای خروجی شامل پنج گاز(o2 co2 HC لندا و ناکس) و آزمون مربوط به ایمنی خودرو نیز شامل تست ترمز، کمک‌ فنر، لغزش جانبی، صدا و چراغ‌ های خودرو است. پیش‌ بینی‌شده است که بر تعداد اين آزمون‌ ها برای گرفتن معاینه فنی خودروها با مصوبه شورای عالی محیط‌ زیست اضافه شود.

وی افزود: آزمون تست صدا يکي از اين موارد است که به‌ صورت دیجیتال محاسبه مي شود، عدد با دستگاه قرائت می‌ شود و به سامانه سیمفا اعلام خواهد شد.

نوذرپور آزمون نور را از دیگر آزمون‌ های در نظر گرفته برای خودروها اعلام کرد و گفت: نور و میزان و شدت آن و همچنین زاویه نور در این آزمون اندازه‌ گیری می‌ شود.

این مقام خاطرنشان کرد با استفاده از جک اتصالات زیر و کف خودرو نیز بررسی می‌شود و پس از گذراندن تمامی مراحل سپس معاینه فنی صادر می‌ شود.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *