چرا نباید از شماره های مجازی برای عضويت در تلگرام و ديگر شبکه هاي اجتماعي استفاده کنیم؟

Print Friendly

مرکز مدیریت عملیات رخدادهای رایانه ای در مورد مضرات استفاده ناآگاهانه از نرم افزارهای شماره مجازی برای ثبت‌ نام و نیز نرم‌ افزارهای شخص سوم برای استفاده از سرویس تلگرام، هشدار داد.

برخی کاربران برای حفظ حریم خصوصی، ترجیح می‌ دهند شماره تلفن خود را در این برنامه ثبت نکرده و از انتشار آن جلوگیری کنند. در این صورت این کاربران از شماره های مجازی استفاده می کنند. یکی از راه‌ کارهای موجود برای عدم انتشار و ثبت شماره تلفن کاربر در فضای تلگرام، استفاده از برنامه‌ ها و وب‌ گاه‌ هایی است که شماره مجازی و موقت در اختیار کاربران قرار می‌ دهند.

نحوه عملکرد این برنامه‌ ها به این صورت است که تعداد نسبتا زیادی شماره تلفن همراه در اختیار خود دارند و آن‌ ها را به صورت اشتراکی به کاربران خود اختصاص می‌ دهند. دریافت تماس و پیامک در اغلب این نرم‌ افزارها رایگان است و برخی افراد از این قابلیت برای ایجاد حساب کاربری در تلگرام استفاده می‌ کنند.

استفاده از این نرم‌ افزارها، نه تنها حریم خصوصی کاربر را حفظ نمی‌کند، بلکه اجازه دسترسی به حساب تلگرام وی را به هزاران نفر دیگر هم می‌ دهند.

بنابراین نباید به فکر آن باشید که شاید بخت با شما یار شود و شماره مجازی شما به دست دیگر کاربران نرم‌ افزار شماره مجازی نیافتد. این افراد هم می‌ توانند از نرم‌ افزارهای مذکور استفاده کرده، کد فعال‌ سازی تلگرام را دریافت کنند و وارد حساب کاربری مرتبط با آن شماره شوند؛ حسابی که تاکنون فکر می‌ کردید فقط متعلق به شماست.

در نظر داشته باشید که حساب‌ های کاربری که با این شماره‌ ها ایجاد شوند، احتمالا به زودی هم هک می‌ شوند، هم از کار خواهند افتاد.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *