غلاف خمیر دندان بهداشتي و دوستدار محيط زيست!

Print Friendly

شايد تعداد کمی از مردم به اين موضوع توجه داشته باشند که يک لوله خمیر دندان که به عنوان يک نياز بهداشتي محسوب مي شود، زمان زيادي لازم دارد تا تجزيه شده و به طبيعت بازگردد، در همين راستا نوعي غلاف حاوي خميردندان ساخته شده که با قرار گرفتن در دهان حل شده و از بين ميرود بدون اينکه زباله اي ايجاد کند. در ادامه با ديجيت همراه باشيد.

اين غلاف را که يک شرکت به نام Poppits ساخته است، از نوعي سلولوز گياهي بصورت سافتژل محلول در آب ساخته شده که حاوي مقدار مورد نياز خميردندان براي يک بار مسواک زدن مي باشد که بعد از قرار گرفتن در دهان حل شده و خميردندان آن آزاد مي شود. کل اين مجموعه با جعبه آن در عرض چند هفته تجزيه شده و در مقايسه با لوله هاي خميردندان فعلي که ۵۰۰ سال زمان براي تجزيه نياز دارند، وارد طبيعت مي شود.

از دیگر مزایای اين محصول مي توان به بهداشتي بودن آن نسبت به لوله هاي خميردندان کنوني نام برد. در حال حاضر براي استفاده از خمير دندان بر روي مسواک، مواردي از قبيل تماس مسواک با در لوله خميردندان مشترک بين چندين نفر، قرارگرفتن در محيط به صورت در باز و يا زماني که به مسافرت مي رويد، نداشتن محيط مناسب براي نگهداري مي تواند باعث آلوده شدن خميردندان شود که بااستفاده از اين غلاف ها ديگر هيچ يک از اين موارد آسيب زا وجود نخواهند داشت.

به گفته سازنده در هر بسته بندي ۹۰ غلاف POPPIT وجود دارد که حاوي خميردندان ساخته شده از مواد طبیعی و عاری از فلوراید است. داراي طعم نعناع و رنگ سفید برای بزرگسالان و سه طعم میوه ای با هدف جذب بچه ها قابل تهيه است. همچنين Poppits می گوید که در نظر دارد طعم هاي بیشتر با فرمول جديدتري را در آینده بسازد، از جمله یک نسخه حاوي فلوراید طبیعی.

منبع: Poppits, Kickstarter

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *