بالاخره نام ورژن بعدي آندرويد مشخص شد، گز نوقات

Print Friendly

بر اساس اعلام رسمي گوگل، طعم نسخه بعدي اندرويد را با نام Nougat يا شيريني بادامي (نوقا) خواهيم چشيد.

گوگل پيش از اين در کنفرانس Google I / O اعلام کرده بود که کاربران قادر هستند نام اندرويد بعدي را به صورت آنلاين پيشنهاد دهند، اين نام بايد با حرف N شروع شود. پس از پيشنهاد‌ نام‌ هاي متفاوت از شيريني‌ هاي خوشمزه از جمله برند محبوب نوتلا پيشنهاد گرديد، حتي گروهي از کاربران جنوب هندوستان نام Neyyappam را پيشنهاد داده بودند که به خاطر سخت بودن تلفظ آن در زبان انگليسي منتفي شد. در نهايت گوگل طعم شيريني بادامي يا همان Nougat را بيشتر پسنديد و در اسنپ‌ چت رسما اعلام کرد که اندرويد بعدي، اندرويد Nougat خواهد بود. جالب است بدانيد اين شيريني در تبريز با نام «نوقا» يا «لوکا» مشهور بوده و گَز سنتي ايران نيز از زيرمجموعه‌ هاي آن به حساب مي‌آيد.

اين نسخه جديد در تابستان ميهمان گوشي‌هاي اندرويدي خواهد بود. فروردين ماه امسال شاهد نسخه‌ آزمايشي اندرويد N که از حالا به بعد آنرا با نام Nougat خواهيم شناخت بوديم، جديدترين نسخه سيستم‌ عامل اندرويد اکنون در نسخه بتا به سر مي‌ برد و امکاناتي نظير بهينه ‌سازي در اعلان‌ هاي گوشي و امکان تقسيم کردن صفحه‌ نمايش براي اجراي چند برنامه به صورت همزمان را در Nougat شاهد خواهيم بود، ناگفته نماند که ويژگي Doze که آنرا در اندرويد مارشملو هم شاهد بوديم در Nougat بهينه‌ تر خواهد شد.

در کنار اين موارد، با توجه به محبوبيت روز افزون فناوري واقعيت مجازي، گوگل پلتفرم جديد وي‌ آر خود را با نام Daydream در نسخه جديد اندرويد تعبيه مي‌کند؛ البته براي استفاده از تمامي امکانات Daydream گوشي اندرويد کاربران بايد با اين پلتفرم جديد سازگار باشد.

به غير از اعلام رسمي نام نسخه بعدي اندرويد، گوگل توضيحاتي بيشتري نداده است؛ با اين‌ که به احتمال زياد اين نسخه نسخه هفتم اندرويد خواهد بود اما گوگل هنوز اين موضوع را تأييد نکرده است. با توجه به محبوبيت بسيار زياد سيستم‌ عامل موبايل گوگل، بدون شک در آينده نزديک اطلاعات بيشتري از اندرويد Nougat خواهيم شنيد.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *