خودروهای برقی با مشارکت LG در راه ایران خودرو

Print Friendly

به نقل از بلومبرگ، شرکت کره‌ای ال‌ جی خودروهای ایران خودرو را برقی می‌ کند. هاشمی یکه‌ زارع مدیرعامل ایران خودرو گفته است مذاکرات در حال انجام است و این شرکت ممکن است انجام این قرارداد را در پاییز آغاز کند.

شرکت بین‌ المللی ال‌ جی قرار است باطری و دیگر قطعات مورد نیاز را برای این شرکت خودروساز تأمین کند و نیز ایستگاه‌ های شارژ برق نصب کند و ایران خودرو، خودروها را می‌ سازد. قرار است به توسط این همکاری تا سال ۲۰۲۳، ۶۰ هزار خودروی برقی تولید شود.

سخنگوی شرکت ال‌ جی گفت: در حال حاضر نقشه توسعه وسایل نقلیه برقی و احداث زیربناهای شارژ برقی را در ایران انجام می‌ دهیم. این شرکت جزئیات بیشتری را اشاره نکرد.

علی ایزدی نجف‌ آبادی تحلیلگر در بخش مالی انرژی بلومبرگ گفت: ایران قطعاً از برقی‌ سازی خودرو در بخش حمل‌ ونقل منتفع خواهد شد چرا که باعث کاهش تقاضا برای بنزین و نیز کاهش آلودگی هوا و انتشار گازهای گلخانه‌ ای می‌ شود.

به گفته نجف‌ آبادی، به‌ رغم منابع طبیعی فراوان این کشور ظرفیت پالایشگاهی داخلی برای پاسخ به تقاضای بنزین در کشور ندارد و اکنون متکی به واردات است.

براساس وب سایت شرکت کنترل هوای تهران در ایران، میزان سطح آلودگی به ویژه در پایتخت بالا است و میزان آلودگی ۲٫۵PM است که بیش از حد استاندار سازمان جهانی است.

منبع: دنده ۶

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *