آموزش Recovery مجدد ویندوز ۱۰

Print Friendly

شايد يک برنامه ديگر مثل گذشته خوب کار نمي‌ کند، يا يک فايل سيستمي خراب شده باشد. به همين علت گاهي اوقات ويندوز به شروعي تازه نياز دارد. خوشبختانه ويندوز ۱۰ به کاربر اجازه انجام چنين کاري را تنها به کمک چند کليک مي‌ دهد. در ادامه با ديجيت همراه باشيد.

ويندوز ۱۰ به قابليتي مجهز شده که مي‌ توانيد در آن ويندوز را از ابتدا نصب‌کرده و تمام برنامه‌ ها را پاک‌کنيد، اما اطلاعات و فايل‌ هاي خودتان دست‌ نخورده باقي بماند. توجه کنيد که در اين روش برنامه‌هايي که سازنده دستگاه در آن قرار داده است پاک نمي‌ شوند (اگر بخواهيد بايد اين برنامه‌ها را خودتان پاک کنيد)، تنها نرم‌ افزارهايي که خودتان يا شخص ديگري بر دستگاه نصب کرده باشند حذف خواهد شد.

حتي با اينکه ويندوز خود بيان مي‌ کند که قرار نيست فايل‌ هايتان تغيير کنند، قبل از اينکه چنين کاري را انجام دهيد بهتر است حداقل از فايل‌ هاي مهم بک‌آپ تهيه کنيد.

براي شروع دکمه استارت را فشار داده و وارد مرحله نصب ويندوز شويد. در اين بخش Update and Security و بعد Recovery را انتخاب کنيد.

در بالاي بخش Recovery مي‌ توانيد Reset this PC را ببينيد. بر Get started کليک کنيد؛ نگران نباشيد هنوز يک مرحله تا آغاز پروسه ريست فاصله داريد. حالا مي‌ توانيد انتخاب کنيد که اطلاعاتتان در کامپيوتر حفظ شوند يا خير. اگر مايل به نگه‌ داشتن آن‌ ها هستيد Keep my files را انتخاب کنيد. پيغامي مبني بر اينکه تنها برنامه‌ ها و تنظيمات حذف مي‌ شوند را دريافت خواهيد کرد.

حالا بايد منتظر بمانيد تا ويندوز کارهاي لازم را انجام دهد. اين پروسه مدت‌ زماني طول مي‌ کشد اما بعد از آن يک ويندوز تازه خواهيد داشت. اگر خيلي بدشانس نباشيد اتفاقي براي فايل‌هاي شخصي شما نمي‌ افتد.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *