رونمایی سامسونگ از کارت UFS پرسرعت

Print Friendly

امروزه با توجه به استفاده بيشتر از دوربین های حرفه اي، موبايل و هواپیماهای بدون سرنشین، نياز براي ذخيره سازي سریعتر با حجم بالاتر تصاوير در اين دستگاه ها در حال رشد فزاينده اي است. در همين راستا سامسونگ اولین ارائه کننده کارت های حافظه نسل جديدي است که با مطابقت از استاندارد و اندازه کارت هاي  microSD اما با سرعتي بسيار بالاتر مي تواند کار انتقال داده ها را مطابق با سرعت درایوهای سخت انجام دهد.

کارت های جدید بر روی پلت فرم جدید JEDEC (نظام مهندسی مشترک دستگاه الکترونی Joint Electron Device Engineering Council ) مربوط به رم هاي با تکنولوژي DDR4 با نام اختصاري UFS ساخته شده است. در واقع کارت هاي حافظه جديد UFS 1.0 يک کارت با فرمت استاندارد است که سرعت انتقال داده ها بيشتر است  و همچنین به دليل پایان دادن به آداپتور مختلف بسيار راحت تر قابل استفاده مي باشند. سامسونگ مدعی است سرعت خواندن پی در پی در ايم حافظه جديد ۵۳۰ مگابایت در ثانیه (MB / s ) است، که ۵ برابر سریع تر از یک کارت حافظه microSD کنوني است، در واقع برابر با سرعت انتقال در هارد SATA SSD مي باشد.

samsung-ufs-sd- 2کارت

اين گونه مي توان بيان کرد که زمان لازم براي ذخیره سازی ۵ گيگابايت فيلم با کيفيت بالا بر روي UFS حدود ۱۰ ثانیه طول می کشد. همچنین با بهبود سرعت خواندن ترتیبی ذرکارت هاي UFS پیشرفت های چشمگیري را در سرعت خواندن تصادفی ارائه می دهد.

يک کارت UFS 256 گيگابايت با نرخ تبادل ۴۰،۰۰۰ IOPS، بهبودي بیش از ۲۰ برابر نسبت به سرعت خواندن تصادفی یک کارت حافظه microSD معمولی با سرعت ۱۸۰۰ IOPS را نشان مي دهد.

همچنين سرعت نوشتن نیز به طور چشمگیری افزايش يافته است، سامسونگ وعده کرده است اي عدد به ۳۵،۰۰۰ IOPS در يک کارت ۲۵۶ GB برسد که ۳۵۰ برابر سریع تر از یک کارت حافظه microSD معمولی باسرعت ۱۷۰ MB / s مي باشد.

هنگامی که زمان انتقال فایل ها به یک کامپیوتر مي رسد، کارت های جدید با ارائه زماني بهتر، درکمترين زمان با بارگذاری تصویر بند انگشتی در بافر،کاربر مي تواند تصاوير را انتخاب کرده و کار کپي را شروع کند. برای انتقال داده ها سریع و کارآمد، اين کارت با پشتیبانی از دستورات متعدد و صف بندی دستورات، مسیر را به طور جداگانه براي خواندن و نوشتن همزمان اختصاص مي دهد.

از قیمت و تاریخ ارائه آن هنوز اعلام نشده است، هر چند که مي دانيم اين کارت در اندازه هاي ۳۲، ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت در دسترس خواهد بود. با این حال، با توجه به شکل ظاهري يکسان براي کارت خوان ها با حافظه microSD در صورتي که کارت هاي UFS ارائه شوند به سرعت بازار را از آن خود خواند کرد.

منبع: سامسونگ

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *