لوکس ترين اتومبيل رنو، تالیسمان وارد ايران شد!

Print Friendly

هفته گذشته یک دستگاه رنو تالیسمان وارد تهران شد و طی یک مراسم خصوصی از آن رونمایی شد. خبرها حاکی از آن است که تالیسمان طی یک مراسم رسمی در هفته‌ های آینده رونمایی و قیمت گذاری می‌ شود. اين در حاليست برخی قیمت ١٨٠ میلیون تومان را برای لوکس‌ ترین محصول رنو در بازار ایران پیش بینی می‌ کنند.

تالیسمان به موتور ١,٦ لیتری ١٥٠ و ٢٠٠ اسب بخاری مجهز است. این موتور به فناوری توربو و پاشش سوخت مستقیم مجهز بوده و توانسته از یکی از کمترین حجم موتورهای متعارف، بیشتری قدرت را دریافت کند. جالب است که این قدرت در اکثر دور موتورها در اختیار راننده بوده و فشار به موتور به قدرت بیشتر تبدیل می‌شود و کمترین هدر رفت در آن دیده شده است. ۲۶۰ نیوتون متر، گشتاوری است که توسط این موتور TCe ايجاد مي شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، این بار رنو در لوکس‌ ترین محصول خود از گیربکس هفت سرعته اتوماتیک دو کلاچه استفاده کرده است. این گیربکس که قابلیت تعویض دنده از پشت فرمان در آن دیده شده است، عملکرد فوق العاده موتور را به نمایش می‌ گذارد. موتور ۱٫۶ لیتری ۱۵۰ اسب بخاری با این گیربکس، تالیسمان ۱٫۵ تنی را در ۹٫۹ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌ رساند.

نسخه ۲۰۰ اسب بخاری، این شتابگیری را در ۷٫۹ ثانیه انجام می‌ دهد و به سقف سرعت ۲۳۱ کیلومتر در ساعت می‌ رسد. تالیسمان استاندارد یورو ۶ را گذارنده است و در هر کیلومتر تنها ۱۳۲ الی ۱۳۵ گرم دی‌ اکسید‌کربن تولید می‌ کند. از طرفی جهت رعایت صرفه اقتصادی این خودرو، موتور آن قابلیت کارکرد در حالت کم‌ مصرف را دارد و در شرایط پیمایش در محاسبه ترکیبی، تنها ۵٫۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف می‌ کند.

تالیسمان در بررسی Euro Ncap که سال ۲۰۱۵ انجام شد، توانست پنج ستاره ایمنی را از آن خود کند. جزئیات این آزمایش نشان می‌ دهد که تالیسمان در حفظ جان سرنشین، نمره ۸۶ از ۱۰۰ را دریافت کرد. در بخش حفظ جان کودک، نمره ۸۴ و در بخش حفظ سلامت عابر پیاده، ۶۸ را به دست آورد. همچنین سامانه‌ های ایمنی این خودرو نمره ۷۶ از ۱۰۰ را از طرف موسسه ایمنی جاده‌های اروپا گرفت. رنو برای حفظ آرامش و ایمنی تالیسمان سواران، امکانات ویژه‌ای را در باطن این خودرو لوکس قرار داده است.

از آن جمله مي توان به سیستم پیشگیری از تصادف، کروزکنترل هوشمند، نور بالا اتوماتیک، تشیخص سرعت مجاز جاده، سنسور خواب، نور دهی در پیچ‌ های جاده، رادار خطی، رادار نقطه کور و… را نام برد که به راننده اعتماد به نفس می‌ دهد. سیستم ۴ Control در تالیسمان در برخی محصولات رنو دیده می‌ شود و به شکلی کار می‌ کند که در هنگام پیچیدن خودرو، بیشترین تعادل را به خودرو می‌ دهد. تعادل مناسب باعث آرامش اتاق شده و حوادث در رانندگی کاهش پیدا می‌ کند. این سیستم به چهار چرخ و سیستم تعلیق خودرو نظارت دارد و پیچش خودرو را با چهار چرخ خود کنترل میکند.

این مسئله باعث شده تا فرمان پذیری در جلو افزایش پیدا کند و قسمت انتهایی خودرو، با کنترل بیشتری هدایت شود. تالیسمان به امکاناتی چون سقف پانارومیک، سیستم تهویه سه گانه اتوماتیک، آینه‌های تاشو برقی، صندلی‌ های جلو برقی با گرمکن و سردکن، سنسور پارک جلو و عقب، سیستم صوتی و تصویری Bose، دوربین عقب، سامانه پارک هوشمند خودرو، چراغ روشنایی روز، چرم طبیعی صندلی‌ ها و فرمان، صفحه کیلومتر متغییر، حافظه صندلی راننده با ماساژور، پرده‌ های عقب و جانبی عقب، استارت دکمه‌ ای، روشن و خاموش شدن اتوماتیک خودرو، سنسور نور و باران، چراغ‌ های عقب طیفی و… مجهز است و باعث شده تا جایگاهی در رده لوکس بازار داشته باشد.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *