فایرفاکس از سال ۲۰۱۷ استفاده از فلش پلير را به صورت پیشفرض قطع مي کند

Print Friendly

در بين ديگر مرورگر ها بايد موزیلا فايرفاکس را هم به جمع توسعه دهندگان مرورگر وب اضافه کرد که استفاده از فلش پلير را در مرورگر خود محدود مي کند. در حالی که قبلاً به دليل مسائل امنیتی استفاده از فلش مسدود شده بود، و استفاده از آن منوط به بروز رساني آن بود ولي به تازگي فايرفاکس اعلام کرده که ديگر از سال ۲۰۱۷ هيچگونه پشتيباني از فلش پلير در مرور گر خود نخواهد داشت و اين پلاگين ديگر به صورت پيشفرض در فاير فاکس نيست.

موزیلا توضیح می دهد که استفاده نکردن از فلش نه تنها باعث “افزایش امنیت” خواهد شد بلکه تجربه کلی نشان مي دهد که در سرعت کلي مرورگر نيز موثر است.

استفاده از استانداردهای HTML5 يکي از دلايلي است که براي پخش رسانه ها، گرافیک های ۳D و ویدیو چت نياز به فلش پلير است.

در حالی که موزیلا می گوید همچنان به همکاري خود با Adobe برای بهینه سازی فلش ادامه خواهد داد ولي بد نيست بدانيد که این افزونه در مرورگر هاي ديگري چون اپل، گوگل و مایکروسافت استفاده نمي شود (اپرا هنوز يکي از بزرگترين استفاده کنندگان فلش پلير است) و چنين همکاري احتمالاً نتيجه درخور توجمهي نخواهد داشت.

اينکه در آينده کدام مرور گرها به استفاده از فلش اقدام کنند مشخص نيست ولي با اين شرايط شايد پلاگين فلش پلير به آخر راه خود رسيده است و زندگي مجددي را نميتوان براي آن متصور شد.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *