طرح جنجالی رجیستری گوشی های موبایل به تعویق افتاد

Print Friendly

در حالي که پيش از اين در برخي اخبار مردادماه براي آغاز اجراي طرح رجيستري اعلام شده بود اما اکنون از سوي وزارت ارتباطات اعلام شده که اجرا شدن طرح رجيستري تلفن همراه پس از هماهنگي لازم بين وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا اجرايي انجام خواهد شد. اين خبر تعويق در حالي اعلام مي شود که در يک هفته گذشته و پس از کش و قوس هاي فراوان، اظهار نظرهاي پيرامون اين طرح تنها به گراني و ناياب شدن گوشي هاي آيفون منتهي شد.

فرنقي زاد – رييس مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات – در خصوص طرح رجيستري تلفن همراه گفت: از شش ماه گذشته جلسات متعددي توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزات صنعت، معدن و تجارت برگزار شده است تا تصميم گيري لازم براي زمان و نحوه اجراي اين طرح صورت گرفت.

وي ضمن توضيح در خصوص روند اين جلسات و بررسي‌هاي همه‌جانبه، گفت: در اين جلسات مقرر گرديد که پس از انجام و تمهيدات اوليه، اين طرح به صورت آزمايشي اجرايي گردد.

رييس مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات، افزود: هنوز مقدمات لازم براي اجراي طرح رجيستري تلفن همراه مهيا نشده است و قطعاٌ قبل از اجراي طرح اطلاع رساني لازم انجام خواهد شد.

فرنقي زاد در خصوص گوشي هاي خريداري شده توسط مردم قبل از اجراي نهايي طرح مذکور گفت: براي تلفن هاي تهيه شده قبل از اجراي طرح مشکلي پيش نمي آيد و محدوديت هاي مورد نظر طرح شامل گوشي هايي مي شود که پس از اجراي طرح وارد کشور مي شوند و جاي نگراني براي مردم ندارد.

اين طرح با هدف مبارزه با قاچاق تلفن همراه و واردات غير قانوني موبايل به داخل کشور صورت مي گيرد و پس از آغاز اجراي طرح، در صورت ورود غيرقانوني گوشي تلفن همراه، اجازه فعال کردن سيم کارت روي آن داده نمي‌شود.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *