اگر از کیبورد بیسیم استفاده می کنید مراقب هک شدن اطلاعات خود باشید!

Print Friendly

اگر از یک صفحه‌ کلید بی‌سیم ارزان قیمت استفاده می‌ کنید، ممکن است در معرض یک حمله هکری که keysniffer نامیده می‌ شود، قرار داشته باشید. حمله‌ ای که قادر است به بهترین شکل ممکن اطلاعات شما را در معرض تهدید قرار داده و ربایش کند. آن‌گونه که شرکت امنیتی Bastille گزارش داده است، keysniffer یک آسیب‌ پذیری بزرگ است که روی تعدادی از برندهای معروف و مدل‌ هایی از صفحه‌کلید‌های بی‌ سیم متعلق به شرکت‌ های اچ‌ پی، توشیبا، Kensington، Insignia، Radio Shock، General Electric و غیره قرار دارد.

آسیب پذیری KeySniffer به یک هکر اجازه می‌ دهد از راه دور و از فاصله ۲۵۰ فوتی به کلید هایی که توسط کاربر فشار داده می‌ شود، دسترسی داشته باشد. این داده‌ ها در قالب یک متن شفاف قابل انتقال هستند. به‌ طوری که گذرواژه، شماره کارت‌ اعتباری و انواع دیگر اطلاعات حساس کاربران را به راحتی در معرض تهدید قرار می‌ دهد. Bastille صفحه‌ کلید های متعلق به ۱۲ سازنده مختلف را مورد بررسی قرار داده و کشف کرده است که هشت مورد از آن‌ ها قادر هستند اطلاعات کاربران را در معرض تهدید قرار دهند.

در این میان شرکت Kensington وصله‌ های مربوطه را عرضه کرده است و همچنین الگوریتم رمزنگاری AES را به‌طور گسترده برای صفحه‌ کلیدهای این شرکت منتشر کرده است. اگر جزء آن گروه از کاربرانی هستید که از صفحه‌ کلید‌های تحت آزمایش این شرکت استفاده می‌ کنند، بهتر است به دنبال یک مدل دیگر باشید یا حداقل تهمیداتی در ارتباط با بلوتوث را لحاظ کنید.

در دنیای واقعی رخنه‌ های بسیاری وجود دارند که به اندازه کافی قدرتمند بوده و شما را به هدفی مناسب برای هکرها تبدیل می‌ کنند؛ به‌طوری که هر روزه نگران از دست دادن اطلاعات شخصی خود باشید، در نتیجه بهتر است حداقل از این یک مورد خیال خود را آسوده کنید.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *