فیلیپس و ست کامل از دستگاه های سنجش سلامت

Print Friendly

هنگامی که سخن از حفظ سلامت به ميان بيايد، سه گانه بدنسازی، تناسب اندام و تنظيم و نظاره بر ضربان قلب، جریان اصلی براي رسيدن به اين هدف مي باشند. و اين مهم امروزه آسان تر از هر زمان دیگری قابل اندازه گيري است با گجتهايي که به گوشي هاي هوشمند متصل شده و اين اطلاعات را نشان مي دهند مثل ساعت و مچبند الکترونيکي. در اين ميان فیلیپس برآن شد برای پیوستن به اين بازی، با مجموعه اي جدید از دستگاه های سنجش سلامتي براي بدنسازي، تناسب اندام و نظارت بر تناسب اقدام کند. در ادامه با ديجيت همراه باشيد تا اين گجتها را معرفي نماييم.
تجزیه و تحلیل بدن

philips-وزنه

دستگاه جديد سنجش وزن فیلیپس اطلاعات مورد نظر را در مورد چربی بدن بدست آورده و با اطلاعات شاخص توده بدن (BMI) ترکيب کرده و با استفاده از یک سیستم امپدانس تجزیه و تحلیل زیستی اطلاعات کاملي از وضعيت سلامتي بدن، ميزان توده چربي، اضافه وزن، ميزان ماهيچه ها و استخوان ها را بدست مي آورد، به اين صورت که یک جریان ضعيف را به بدن کاربر وارد کرده و با بدست آوردن ميزان درصد چربی، و ترکیب خوانش وزن کاربر با اطلاعاتي که در مورد قد، سن و جنسيت فرد وجود دارد، بهترين تجزيه و تحليل را از بدن فرد بدست مي آورد.

تمام این اطلاعات با استفاده از برنامه فیلیپس HealthSuite که هم برای iOS و هم آندروید، قابل دسترس است، نگه داري مي شود. و با ردیابی پیشرفت کاربر يک نمودار از اين اطلاعات را در اختيار کاربر قرار مي دهد. همزمان تا هشت نفر می توانید از اين دستگاه استفاده کنند و پروفایل خاص خود را داشته باشند.

قيمت اين دستگاه حدود ۱۰۰ دلار مي باشد.
ساعت سلامتي

philips-health-watch
اگر چه فیلیپس اين ساعت را به عنوان يک دستگاه پزشکی مطرح مي کند، ولي تمامي قابليت هاي يک ساعت معمولي را دارد، علاوه بر آنکه تقريباً تمامي علايم سلامتي را با ردیابی فعالیت هاي قلب کاربر چه در خواب و بيداري ذخيره کرده و با اتصال از طریق بلوتوث به برنامه HealthSuite و انتقال اين داده ها، مي توان به ميزان فعاليت انجام شده، کالری سوزانده شده و زمان فعاليت دست يافت. همچنین اين ساعت مي تواند با لرزشي خفيف کاربر را نسبت به نشستن طولاني مدت آگاه کند.

اين ساعت که داراي یک صفحه نمایش تک رنگ لمسی، با قابليت تعامل با گوشي هوشمند و دکمه هاي لمسی تنظيمات در کنار ساعت با دو بند و قاب فولادي ضد زنگ و مقاومت در برابر آب تا يک متر ساخته شده است داراي باتری لیتیوم یون که تا چهار روز انرژي مورد نياز ساعت را تأمين مي کند، داراي یک درگاه USB براي شارژ و ميزان کافی حافظه داخلي براي ثبت اطلاعات تا هفت روز مي باشد.

قيمت اين ساعت حدود ۲۵۰ دلار تعيين شده است که به نظر می رسد با توجه به تک رنگ بودن نمايشگر و طراحي ساده آن نسبت به ساعت هوشمند سامسونگ گير ۲ که ۱۸۰ دلار قيمت دارد گران باشد.

 فشار خون

philips-فشار خون
اندازه گيري فشار خون يکي از اساسي ترين روش هاي تشخيصي مي باشد. اين دستگاه که در دو مدل بازويي و مچي ساخته شدهاست مي تواند با اتصال از طريق بلوتوث به گوشي هوشمند و نرم افزار HealthSuite نتايج سنجش را به صورت گراف نمايش دهد.

در مدل بازويي، براي اولين با از يک مانيتور که بر روي بازو بند متصل شده است جهت نمايش ميزان فشار و ضربان خون استفاده شده است. اين سنجش که شامل اندازه گيري فشار سیستولیک (فشار در شریان در طول انقباض عضله قلب) و فشار دیاستولیک (فشار بین ضربان قلب) انجام مي گيريد بر اساس استاندارد هاي سازمان بهداشت جهانی و بین المللی است. اين دستگاه مي تواند براي دو کاربر مختلف داده ها را جهت پیگیری ثبت کند. براي شارژ اين فشارسنج از يک منبع DC جداگانه استفاده مي شود.

در مدل مچي که بر روي مچ دست نصب مي شود، مانند برادر بزرگتر خود، به اندازه گیری فشار سیستولیک و دیاستولیک، و انتقال نتایج با استفاده از بلوتوث به نرم افزار HealthSuite اقدام مي کند. بر خلاف مدل بازويي، اين مدل با استفاده از یک کابل microUSB شارژ مي شود و کوچکترين دستگاه سنجش فشار است.

قيمت مدل مچي ۹۰ دلار و براي مدل بازويي ۱۰۰ تعيين شده است.
دماسنج

philips-دما سنج
همانطور که در نگاه اول مشخص است، اين يک دماسنج گوش است. اين دماسنج مي تواند درجه حرارت بدن را ثبت کند. فیلیپس می گوید زمان سنجش دما فقط دو ثانیه طول مي کشد، و داده ها با نرم افزار HealthSuite برای ردیابی طولانی مدت همگام سازی مي شود.

قیمت اين محصول هم ۶۰ مشخص شده است.

منبع: فیلیپس

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *