یک میلیارد دستگاه آندروید تحت تاثیر حفره تازه کشف شده Quad Rooter +لينک دانلود

Print Friendly

محققان شرکت امنیتی Check Point از وجود نقص جدیدي در دستگاه های آندروید که از چیپ ست کوالکام استفاده کرده اند شده اند. اين حفره که  Quad Rooter ناميده شده است، نقصي است که مي تواند از چهار جهت امنيت دستگاه ها را تحديد کند. بیش از ۹۰۰ میلیون تلفن هوشمند و تبلت در حال حاضر با سیستم عامل گوگل کار مي کنند، از جمله آخرین توليدات اين رده مي توان به  Galaxy S7 flagships و يا BlackBerry DTEK50 اشاره کرد، البته به گفته توليد کنندگان اين دستگاه ها “امن ترین گوشی های هوشمند آندروید جهان به حساب مي آيند.”

اين نقص امنیتی به مهاجمان امکان کنترل کامل تلفن و یا تبلت مربوطه را مي دهد، از جمله دسترسی به اطلاعات شخصی و حساس ذخیره شده در دستگاه و براي اين کار هم هکر ها فقط نياز دارند تا کاربر يک برنامه مخرب را که نياز به هيچ گونه مجوز خاصي براي نصب ندارد را نصب کنند.

امسال در ماه آوریل – کوالکام در مورد آسیب پذیری هاي ذکر شده ابلاغيه اي را منتشر کرد – که در آن يک بسته امنيتي براي برطرف کردن آن ارائه داد، ولي اين وصله امنيتي تنها يکي از چهار راه نفوذ را مي بندد و اين در حالي است که سه راه ديگر براي نفوذ همچنان باز است. 

در حال حاضر به روز رسانی های اخیر آندروید که به صورت ماهانه توسط گوگل منتشر شده، یکی ديگر از اين حفره ها را مي بندد.

البته لازم به ذکر است که یک برنامه اسکنر Quad Rooter رایگان در Google Play براي اسکن گوشي به صورت رايگان در اختيار کاربران قرار گرفته است که مي توانند با آن ميزان آسيب پذيري گوشي خود را بسنجند.

شما مي توانيد Quad Rooter را مستقيم از گوگل پلي دانلود کنيد

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *