روش هاي باز کردن task manager در ویندوز

Print Friendly

بدون اينکه تفاوتي داشته باشد که از کدام نسخه ويندوز استفاده مي‌ کنيد، Task Manager يکي از مهم‌ ترين و کاربردي‌ ترين ابزارهايي است که در ويندوز مي تواند برخي مشکلات ايجاد شده را برطرف کند. با استفاده از Task Manager مي‌ توانيد نسبت به بستن سريع برنامه‌ ها، اجراي پروسه‌ هاي جديد، مانيتور کارايي و فعاليت سيستم، مشاهده‌ ي جزئيات پروسه‌ هاي در حال اجرا و… اقدام کنيد. براي اجراي Task Manager روش‌ هاي مختلفي وجود دارد که در ادامه به برخي از آنها مي پردازيم با ديجيت همراه باشيد

  • با استفاده از Taskbar

باز کردن Task Manager از طريق نوار وظيفه يا Taskbar يکي از روش هاي مرسوم است. براي اين منظور کافي است در فضاي خالي از Taskbar راست‌ کليک کنيد و Start Task Manager را انتخاب نماييد.

 

  • با استفاده از کليد ميان‌ بر

براي باز نمودن Task Manager مي‌ توان از کليد هاي ترکيبي کيبورد نيز کمک گرفت. براي اين کار کافي است کليدهاي ترکيبي Ctrl+Shift+Esc را فشار دهيد.

پيشنهاد مي‌ شود جهت راحتي بيش‌ تر کليدهاي Ctrl و Shift موجود در زير دکمه‌ ي Enter را با دست راست بگيريد و سپس با دست چپ کليد Esc را فشار دهيد.

 

  • با استفاده از خط فرمان

اگر با محيط Command Prompt ويندوز زياد سروکار داريد از اين طريق نيز مي‌ توانيد Task Manager را فراخواني کنيد. براي اين کار کافي است دستور taskmgr را در آن وارد کرده و Enter بزنيد.

 

  • با استفاده از Run

همانند محيط خط فرمان، از محيط Run نيز مي‌ توانيد براي باز کردن Task Manager استفاده کنيد. ابتدا کليدهاي Win+R را فشار دهيد تا Run باز شود. سپس عبارت taskmgr را در آن وارد کرده و Enter بزنيد.

 

  • با استفاده از Explorer

از طريق File Explorer يا Windows Explorer نيز مي‌ توانيد Task Manager را اجرا کنيد. براي اين کار در اين محيط به مسير زير برويد:

C:\Windows\System32

سپس فايل اجرايي Taskmgr.exe را بيابيد و بر روي آن دوبارکليک کنيد.

 

  • با استفاده از صفحه‌ ي Ctrl+Alt+Del

فشردن کليدهاي Ctrl+Alt+Delete منجر به باز شدن صفحه‌اي خواهد شد که در آن با کليک بر روي Task Manager (يا Start Task Manager) مي‌توان Task Manager ويندوز را اجرا کرد.

 

  • با استفاده از منوي Power User

در ويندوزهاي ۸ و ۱۰ مي‌ توان با فشردن کليدهاي ميان‌ بر Win+X و سپس فشردن کليد t اقدام به باز نمودن سريع Task Manager از طريق منوي Power User کرد.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *