چاپگر جدید جوهرافشان زیراکس با قابلیت چاپ بر روی همه چیز!

Print Friendly

استفاده از پرینتر های ۳D برای چاپ بر روی اشیاء می تواند کار آمد باشد ولی در عین حال بسیار وقت گیر است. و اما این بار زیراکس که بعنوان یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان چاپگر های دو بعدی می توان نام برد، از نمونه جدیدی رونمایی کرده است که می تواند به صورت مستقیم بر روی تمامی اشیاء کار چاپ را انجام دهد.

چاپگر جدید زیراکس با استفاده از الگوریتم های خاص برای کنترل نازل میکروسکوپی، که اندازه آن نصف قطر یک تار موی انسان است، می تواند جوهر را به اندازه ۰٫۶۳۵ سانتی متر، از نازل بر روی سطوح صاف، زبر، منحنی و یا ساخته شده از پلاستیک، فلزات، سرامیک یا شیشه اسپری کند و کار چاپ را انجام دهد.

این چاپگر می تواند به راحتی یک فلاسک، کلاه، درپوش بطری یا گلدان را با توجه به طراحی مورد نظر با زرولوشن ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ نقطه در اینچ چاپ کند. زیراکس می گوید جوهر استفاده شده در این چاپگر تقریباً بر روی هر نوع موادی می تواند چاپ شود.xerox-چاپگر - ۱

به گفته زیراکس سرعت چاپ در این چاپگر برای هر چاپ فقط ۹۰ ثانیه است، و این در حالی است که ایده ساخت چنین چاپگری ابتدا از چاپ نام بر روی بطری های آب بچه ها گرفته شد، به جای استفاده از برچسب که مشکلات خود را دارد در شستشو، زیرا به راحتی خراب می شوند، ولی لیبل های چاپ شده با این چاپگر را به راحتی می توان شست بدون اینکه پاک شوند.

همچنین این چاپگر می تواند برای افرادی که می خواهند کسب و کاری راه بیاندازند در زمینه چاپ بر روی لوازم شخصی، بسیار کارآمد باشد. مثل چاپ نام و یا لوگو بر روی کلاه، کفش ورزشی و یا وسایل یک تیم.

ارتفاع چاپگر ۲/۲۸ متر و عرض آن ۱ متر است که با قیمتی حدود ۱۴۵/۰۰۰ دلار بفروش می رسد.

 

منبع: Xerox

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *