پروژه AirGig برای انتقال اینترنت Wi-Fi از طریق خطوط برق

Print Friendly

هرچند بسیاری از نقاط در جهان تحت پوشش سیگنال های اینترنت از طرق مختلف می باشند، اما هنوز هم مکان هایی هستند که دسترسی به یک اینترنت پهن باند سرعت بالا ممکن نیست. به تازگی AT & T از پروژه ای رو نمایی کرد که می تواند از طریق خطوط برق اینترنت پرسرعت را به تمام مناطقی که دارای سیستم برق سراسری هستند، برساند. این پروژه که با نام AirGig شناخته می شود، با تکیه بر خطوط برق و فن آوری موج میلیمتری کار می کند.

AirGig با استفاده از آنتن های پلاستیکی ارزان قیمت که در امتداد قطب مثبت خطوط برق و در فواصل منظم قرار داده می شوند، می توانند با دریافت امواج اینترنت و تقویت سیگنال پهن باند بر روی موج میلیمتری و استفاده از میدان مغناطیسی اطراف خطوط، اینترنت را انتقال داده و به راحتی با یک دستگاه Wi-Fi قابل دریافت است. AT & T می گوید که سیستم AirGig قادر است به راحتی با سرعت اینترنت ۴G LTE و ۵G رقابت کند.

این سیستم در حال حاضر در مرکز AT & T در فضای باز تست شد و انتظار می رود که تا سال آینده وارد بازار شود.

استفاده از امواج میلیمتری در حال حاضر سودمندی خود را در انتقال سیگنال پهن باند نشان داده اند. در اوایل سال جاری، یک سیستم که با استفاده از این تکنولوژی کار می کرد توانست به سرعت انتقال داده ها تا ۶ گیگابیت بر ثانیه دست یابد، که این خود یک رکورد جهانی برای انتقال داده ها بصورت بی سیم است. این فناوری که بین طول موج امواج الکترومغناطیسی که بلندتر از اشعه ایکس و کوتاه تر از امواج رادیویی است قرار دارد، در برنامه های کاربردی دیگری از جمله نمایشگر ضربان قلب، سیستم های ایمنی اتومبیل و اسکنر اشیا استفاده می شود.

یکی از مشکلاتی که AT & T باید آن را برطرف کند، انتقال موج میلیمتری به واسطه یک کابل بین آنتن ها است، به طوری که یک قسمت مهم در نصب و راه اندازیاست، و می تواند به مشکلات بزرگی از جمله قطع شدن این کابل به واسطه پرندگان یا سنجاب ها شود که منجر به قطع سیگنال می شود.

اگر مراحل تست به درستی انجام شود، و موفقیت آمیزباشد، این فن آوری یک راه ارزان برای انتقال اینترنت خواهد شد. AT & T همچنین ادعا می کند که استفاده از این تکنولوژی می تواند به شرکت ها کمک کند تا با استفاده از ابزارهای هشدار دهنده، مسائل و مشکلاتی که در امتداد خطوط قدرت به وجود می آید را شناسایی و سریعتر برطرف کنند.

منبع: AT&T

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *