بررسی آیفون ۷ و ۷ پلاس

Print Friendly

تقریبا می تواند در نگاه اول گفت آی فون ۷ در مقابل آی فون ۷ پلاس کمی کوچکتر است. این حداقل تفاوت ظاهری، بین آیفون ۷ استاندارد و ۷ پلاس، فبلت پرچمدار اپل است. حالا اجازه دهید تا با یک نگاه دقیقتر این دورا مورد بررسی قرار دهیم در ادامه با دیجیت همراه باشید

می توان لیستی از ویژگی های مشترک بین آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس تشکیل دارد مثل طراحی، ساخت، پردازنده، ذخیره سازی، نرم افزار، مقاومت در برابر آب و جک هدفون، اما تفاوت ها در کجاست؟

ابتدا در مورد دوربین، جدای از اینکه در ۷ پلاس دو دوربین وجود دارد، می توان به توانایی زوم ۲X در دوربین دوم اشاره کرد، شاید با خود بگویید که این قابلیت که در تمام گوشی های هوشمند دیگر هم دیده می شود، اشتباه نکنید، در گوشی های دیگر زمانی که زوم می کنید کیفیت عکس کمی پایین می آید، در واقع آی فون ۷ پلاس که دو لنز دارد، یک لنز همیشه زوم صفر دارد و لنز دوم همیشه زوم ۲X به این ترتیب وقتی که از یک سوژه یکسان عکاسی کنید، عکسی که با دوربین دوم گرفته می شود، نه تنها هیچ افت تصویری ندارد بلکه سوژه کمی به دوربین نزدیکتر است.

iphone-7-plus-2%d8%b4%d8%a7%d9%87%d8%af%d9%87-1

iphone-7-plus%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%87%d8%af%d9%87-4
همین قابلیت می تواند ابزار مناسبی برای گرفتن عکسهایی با کیفیت و افکتهای زیبایی شود. برای سویچ بین دو دوربین هم فقط کافیست یک دکمه که روی صفحه است را لمس کنید، به همین راحتی! از ویژگی های این دوربین می توان به توانایی عکاسی در حالت عمودی با استفاده از هر دو دوربین، برای شبیه سازی پس زمینه تار مشابه آنچه در دوربین های DSLR و یا دوربین های بدون آینه با لنز دیافراگمی اشاره کرد.

البته ذکر این مورد هم لازم است که داشتن یک دوربین اضافی تقریباً ۱۲۰ دلار برای شما آب می خورد، حالا تصمیم گیرنده شما هستید که آیا این دوربین می تواند کاربردی باشد برای شما یا خیر؟

iphone-7-plus-%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%87%d8%af%d9%87-3

از نظر صفحه نمایش تفاوت جزئی بین آی فون ۷ و ۷ پلاس وجود دارد، هرچند هر دو دارای کنتراست بین رنگ سفید و سیاه فوق العاده ای هستند و روشنایی و اشباع رنگ خوبی که دارند باعث شده تا صفحه نمایش فراتر از آنچه انتظار دارید عمل کند، اما یک اختلاف جزعی هم بین نمایشگر آی فون ۷ و ۷ پلاس وجود دارد، آن هم این که ۷ پلاس دارای PPI  با ۲۳ درصد وضوح بیتشر است.

در مقایسه عمر باتری با ۶S پلاس در شرایط تقیباً یکسان، آی فون ۷ پلاس دارای ۱۲ درصد بهبود عملکرد در مصرف باتری و همین آزمون با شرایط یکسان در مقابل آی فون ۷ دارای ۱۳ درصد بهبود عملکرد در مصرف باتری شدند.

در واقع می توان گفت وضعیت باتری ۷ پلاس به طور متوسط ۴۰ دقیقه نسبت به ۶S بیشتر شده است.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *