فراری جدید GTC4Lusso T

Print Friendly

تا کمتر از یک هفته مانده به افتتاح رسمی نمایشگاه موتور پاریس، خودروسازان به دنبال استفاده از آخرین فرصت برای پیش نمایش محصولات خود هستند. در این میان فراری با معرفی اتومبیل جدید خود به نام GTC4Lusso T نظر ها با به خود جلب کرده است.

در اوایل سال جاری در نمایشگاه موتور ژنو، فراری GTC4Lusso را معرفی کرد، و حالا نمونه جدید. حرف “T” نمایان استفاده از یک موتور توربو V8 به جای موتور V12 استاندارد در GTC4Lusso است، و اینکه ماشین جدید دارای دو دیفرانسیل بوده که نیروی موتور را به هر چهارچرخ منتقل می کند.
ferrari-gtc4lusso-t-2

GTC4Lusso T اولین فراری با ظرفیت چهار نفر در تاریخ تولیدات این شرکت است که با تکیه بر موتور V8 توربوشارژ ۳٫۹ لیتری خود با قدرت موتور ۶۰۱ اسب بخار در ۷۵۰۰ دور در دقیقه توانایی بدست آوردن گشتاورد ۵۶۱ نیوتن را در ۳۰۰۰ تا ۵۲۵۰ دور در دقیقه دارد.

GTC4Lusso T می تواند صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را تنها در ۳٫۵ ثانیه طی کند، و به حداکثر سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت دست یابد.

مصرف سوخت در GTC4Lusso T با موتور V8 توربوشارژر در یک رانندگی یکنواخت ۱۱٫۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است که در مقایسه با نمونه استاندارد با موتور V12 در شرایط برابر ۴ لیتر کمتر است (۱۵٫۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) که همین امر باعث کاهش تولید CO2 در این مدل شده است – ۲۵۶ گرم گازگلخانه ای نسبت به ۳۵۰ گرم در V12 .

۴ferrari-gtc4lusso-t-4

فراری می گوید استفاده از موتور توربو V8 باعث تولید گشتاور بیشتری شده که می تواند در راه اندازی اولیه بسیار کاربردی باشد و شتاب بالاتری داشته باشد، خصوصاً که این اتومبیل برای مصارف شهری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از دو دیفرانسیل در GTC4Lusso T باعث شده که رانندگی با آن راحت تر باشد، و سر پیچ ها راننده کنترل بیشتری بر روی اتومبیل دارد.

منبع: فراری

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *