رخ نمایی مرسدس از EQ

Print Friendly

در نمایشگاه موتور پاریس، امسال تمرکز بیشتر تولید کنندگان بر روی موتورهای الکتریکی، و ساخت اتومبیل های برقی است. در این میان مرسدس بنز با معرفی خودرو بزرگ الکتریکی خود که در خانواده SUV قرار می گرد،پلت فرم جدیدی را با نشان سه پر برای سال ۲۰۲۰ معرفی کرد.

بیشترین مشکل اتومبیل های الکتریکی، زمان طولانی شارژ و مسافت کمی است که می توانند طی کنند. اما مرسدس با استفاده از تکنولوژی شارژ القایی، یک جعبه متصل به دیوار و سیستم شارژ سریع توانسته این مشکل را تا حدودی برطرف کند. مرسدس امیدوار است که به وسیله تکنولوژی سریع شارژ و رساندن توان الکتریکی به ۳۰۰ کیلو وات تنها در ۵ دقیقه شارژ، اتومبیل مسافتی معادل ۱۰۰ کیلومتر را طی کند.

Generation EQ, Exterieur, induktive Ladeplattform  ; Generation EQ, exterior, inductive charging platform;
Generation EQ

مرسدس با استفاده از همین فرایند در EQ و طیف گسترده ای از ویژگی های ایمنی همراه با قابلیت های مانند ترمز خودکار اضطراری، کروز کنترل تطبیقی و رانندگی خودکار این اتومبیل را ساخته است.

هنگام باز کردن درب ماشین، با یک کابین پر زرق و برق مواجه می شوید. یک صفحه نمایش ۲۴ اینچی برای نمایش اطلاعات و علایم، فرمان و کنسول وسط که با استفاده از تکنولوژی کنترل های لمسی که در حال حاضر در کلاس E دیده می شود ساخته شده اند.

mercedes-eq-3

استفاده از نور پرتوهای مفهومی و تغییر رنگ بر اساس خلق و خوی راننده از دیگر ویژگی های مرسدس EQ است.

هنوز هیچ اطلاعات فنی دیگری از EQ منتشر نشده است و مرسدس می گوید نسل EQ قرار است برای سال ۲۰۲۰ وارد بازار شود.
منبع: دایملر

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *