با goTenna همواره در شبکه تلفن همراه هستید!

Print Friendly

زمانی که هیچ پوشش شبکه و یا دسترسی به اینترنتی وجود ندارد، گوشی های هوشمند بی فایده می شوند. اما با دستگاه goTenna این امکان وجود دارد که با استفاده از تکنولوژی مش با هم در ارتباط باشند و همواره گوشی های هوشمند با برقراری ارتباط از طریق شبکه های مبتنی بر رادیو  بین دو یا چند دستگاه در شبکه و در دسترس باشند.

درواقع goTenna شامل یک آنتن رادیویی کوچک است که به گوشی های هوشمند کاربر از طریق بلوتوث و یک برنامه همراه که برای آندروید و iOS دارد متصل می شود، سپس برنامه اجازه می دهد تا کاربران برای ارسال پیام های متنی خصوصی، پیام های متنی پخش عمومی و داده های GPS از آن استفاده کنند.

networks-mesh

فاصله ای که دوستگاه می توانند با هم در ارتباط باشند بستگی به موقعیت جغرافیایی محل دارد، مثلاً در آزمایشی که در یک موقعیت کوهستانی انجام شد، توانایی برقراری تماس تا ۱/۶ کیلیومتر نیز امکان پذیر بود و این فاصله در فضای باز  بدون پستی و بلندی می تواند ۴/۸ کیلومتر هم برسد.

در نسل اول goTenna ارتباطات به طور مستقیم از یک دستگاه به دستگاه دیگر برقرار است و این بدان معنی است که آنها باید در محدوده یکدیگر باشند. شبکه مش goTenna همچنین قادر به رله ارتباطات از طریق وسایل دیگری که به این شبکه متصل می شوند هم وجود دارد.

به گفته سازندگاه goTenna قرار است با استفاده از فرکانس های نظامی شبکه های مش، برد این دستگاه ها بیشتر هم بشود. دستگاه goTenna به طور خودکار فرکانس های رادیویی را برای برقراری ارتباط انتخاب می کند، هرچند که در شبکه مش هر دستگاه کاربر به عنوان رله عمل می کند ولی شرکت سازنده می گوید این ارتباط از طریق رمزنگاری شده انجام می شود و از امنیت بالایی بر خوردار است.

وزن دستگاه تنها ۴۸ گرم و اندازه آن ۱۰۶٫۵ × ۱۸ × ۳۳ میلی متر است، که می تواند تا ۲۴ ساعت با باتری لیتیوم – یون خود کار کند.

علاوه بر قابلیت های ذکر شده، کاربران می توانند با پرداخت حق شارژ امکان دسترسی به نقشه های توپوگرافی، آمار سفر، ردیابی محل خودکار، به اشتراک گذاری مکان در میان مخاطبین و گروه ها داشته باشند. همچنین اجازه ارسال و دریافت پیام به شبکه های معمولی تلفن همراه در فرمت اس ام اس نیز به کاربران می دهد.

قیمت یک جفت goTenna حدود ۱۷۹ دلار تخمین زده شده که قرار است از اوایل دسامبر وارد بازار شود.

منابع: goTenna

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *