باتری قابل انعطاف جدید لیتیوم یون پاناسونیک

Print Friendly

اگرچه پیشرفت های زیادی در قطعات الکترونیک انعطاف پذیر صورت گرفته است مثل پارچه های هوشمند و یا گوشی های هوشمند با قابلیت خم شدن، اما همه این فناوری ها نیاز به یک منبع تغذیه انعطاف پذیر داردند که تا کنون وجود نداشته است. تا اینکه پاناسونیک به تازگی اعلام داشته که به زودی یک باتری انعطاف پذیر لیتیوم یون را وارد بازار خواهد کرد که این مشکل را بر طرف کند.

در درجه اول این باتری که به شکل کارت است برای دستگاه های پوشیدنی طراحی شده است، دارای ولتاژ ۳٫۸ ولت و از جنس یون لیتیوم است که تنها ۰٫۵۵ میلی متر ضخامت دارد. قرار است در سه ظرفیت  ۱۷٫۵، ۴۰ و ۶۰ میلی آمپر ساخته شود.

از قابلیت های آن می توان به امکان خم شدن تا زاویه ± ۲۵ درجه و پیچ خوردن تا شعاع ۲۵ میلی متر اشاره کرد بدون اینکه در کار باتری خللی ایجاد شود.

از این باتری انعطاف پذیر یون لیتیوم هفته گذشته در نمایشگاه CEATEC ژاپن ۲۰۱۶ پرده برداری شد، و قرار است تا پایان این ماه کار تولید انبوه آن شروع شود. پاناسونیک همچنین در ادامه به توسعه فن آوری این باتری و ساخت نمونه های نازکتر با ظرفیت بالاتر چشم دوخته است.

منبع: پاناسونیک

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *