MOTORRAD بی ام و مفهوم موتور سیکلت های آینده

Print Friendly

گروه BMW جشن صدمین سال تاسیس خود را امسال و در نمایشگاه نگاه به ۱۰۰ سال آینده، که در لس آنجلس در حال برگذاری است گرفت. در این نمایشگاه بی ام و محصولاتی را به نمایش گذاشت که در ۱۰۰ آینده شاهد حضور آنها در خیابان ها خواهیم بود. از آن جمله می توان به Next 100 یا رولز رویس اشاره کرد که چشم انداز ۱۰۰ آینده حمل و نقل خواهد بود. ب ام و MOTORRAD نیز چشم انداز ۱۰۰ سال آینده موتور سیکلت ها است که مفهوم جدیدی را در دنیای موتورسیکلت پایه گذاری خواهد کرد.

ادگار هاینریش، مدیر طراحی BMW MOTORRAD، در توصیف این موتور سیکلت به عنوان یک “فرار بزرگ” از جهان فعلی استفاده کرد.

MOTORRAD به گونه ای طراحی شده است بیشترین امنیت را برای موتور سوار به ارمغان بیاورد. BMW می گوید: هیچ لباس های محافظتی، حتی کلاه ایمنی هم راکب MOTORRAD نیاز ندارد، مهمترین اینکه مکانیسم خود تعادل در این موتور می تواند بدون نیاز به جک موتور را بر روی دوچرخ ثابت نگه دارد، حتی زمانی که پارک شده است، در عین حال به راکب اجازه می دهد تا برای سوار شدن نسبت به سطح و مهارت او زاویه مناسبی را اتخاذ کند.

یکی از هنجار های آینده پژوهان گروه BMW دیدن جهانی است که در آن ماشین ها خود رانندگی کنند، اما مفهوم MOTORRAD این نیست بلکه راننده کنترل موتور را در دست دارد، اما به کمک تکنولوژی هایی که در این زمینه در موتور دیده شده است، رانندگی کمی متفاوت است، یک همراه دیجیتال که از اطلاعات موقعیت زمانی و مکانی مورد نیاز پشتیبانی می کند، از طریق عینکی که سوارکار زده است این اطلاعات در اختیار او قرار داده که فرد می تواند با حرکات چشم خود آنرا کنترل و بین مطالب پیمایش کند.

bmw-motorrad-2

لباس مخصوصی با این موتور عرضه شده است که می تواند با استفاده از حفره هایی که در نشیمنگاه قرار دارد دمای بدن سوارکار را تنظیم کند. همچنین توانایی پخش موسقی دارد که توسط عضلات بدن کنترل می شود. از دیگر قابلیت های این لباس مخصوص تشخیص سرعت موتور سوار و تغییر در شکل آن برای محافظت از موتور سوار است.

طراحی ظاهری خیلی تداعی کننده موتور سیکلت R32 است که بی ام و در سال ۱۹۲۳ ساخته است. طرح یکپارچه شاسی ، موتور و گیربکس و چراغهای U شکل که نور جلو را تأمین می کند و یک بادگیر کوچک که در سرعت های بالا کار محافظت از سوارکار را انجام می دهد. و دو چراغ قرمز که زیر صندلی قرار دارد.

در نگاه اول به BMW MOTORRAD تنها متوجه چند مفصل و بدوم هیچ پیچ و مهره ای می شوید. لاستیک هایی که آج انها با توجه به شرایط محیط و نوع رانندگی تغییر می کند تا بتوانند حدکثر ایمنی را برای راننده ایجاد کنند.

در طراحی BMW MOTORRAD کاملاً جهان آینده با عناصر دیجیتال آن به چشم می خورد، مثل فیلم های علمی تخیلی.

اطلاعات دیگری از این موتور سیکلت در دسترس نیست، اما می توانید در ادامه تصاویر زیبایی را از این شاهکار طراحی بی ام و ببینید.

منبع: گروه BMW

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *