جایگاه های شارژ خورشیدی برای گوشی های هوشمند

Print Friendly

گوشی های هوشمند با قابلیت هایی که دارند امروزه در تمامی امور زندگی افراد رسوخ کرده اند، ولی مشکل بزرگی که این گوشی ها دارند، تخلیه سریع شارژ آنهاست، به همین منظور و برای مقابله با این مشکل در استانبول ترکیه یک دستگاه شارژر خورشیدی که جزء مبلمان شهری مهسوب می شود نصب شده که مسافران و گردشگران می توانند به راحتی گوشی خود را شارژ کنند.

این دستگاه شارژ با نام میتو توسط دوشرکت ترکیه ای به نام های Art Lebedev و Verisun که در زمینه فن آوری های نوین و هوشمند سازی شهر ها فعالیت دارند ساخته شده است. دارای هشت پورت USB برای شارژ مجزا هشت دستگاه تلفن همراه تا هر زمان که دستگاه شارژ شود است. علاوه بر این، امکان دسترسی به اینترنت بی سیم برای مسافران مهیا است تا در طول زمان شارژ گوشی خود بتوانند برای چک کردن ایمیل، خواندن اخبار و یا فهرست رسانه های اجتماعی از آن استفاده کنند.

همچنین در میتو  نمایشگر LCD 7 اینچ وجود دارد که اطلاعاتی از مسیر حرکت اتوبوس ها یا تراموا، زمان انتظار، ایستگاه ها، وضعیت آب و هوا را نمایش می دهد.

mito-2

علاوه بر این ویژگی ها، میتو همچنین دارای یک طراحی چشم نواز، با منحنی های از چوب و پوشش قاب فلزی داخلی ساخته شده است.

نام میتو مشتق شده از میتوکندری است که عمل تولید انرژی را در سلول ها انجام می دهد، و اشاره به پانل های خورشیدی است که در بالای آن نصب شده که هرکدام ۲۴۰ وات قدرت دارند. این پانل ها در زمستان می توانند تا ۶۰۰ وات و در تابستان تا ۱۹۲۰ وات الکتریسیته تولید کنند. همچنین دارای یک باتری ۶۰ آمپر ساعت است که انرژی تولید شده از پنل ها را ذخیره می کند.

mito-3

اولین نمونه از میتو نزدیک یک ایستگاه تراموا در میدان تقسیم در مرکز شهر استانبول در فوریه امسال نصب شد. و قرار است نمونه های مشابه در دیگر نقاط کشور ترکیه نصب شود.

منابع: Art Lebedev, Verisun

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *