تویوتا لندکروزر توربو با ۲۰۰۰ اسب بخار، سریع ترین SUV جهان

Print Friendly

توبوتا با معرفی یک SUV در نمایشگاه ۲۰۱۶ SEMA تمامی قوانین حاکم بر جاده ها را لغو کرد! این لندکروزر، هرچند بر روی چهار چرخ حرکت می کند ولی به قدری لوکس، مدرن و راحت است که سرنشینان فراموش می کنند در اتومبیل نشسته اند.

تویوتا با استفاده از دو توربو شارژر برای موتور ۵٫۷ لیتری V8 توانسته به توان ۲۰۰۰ اسب بخار دست یابد که می تواند این هیولا را به حداکثر سرعت ۳۵۴ کیلومتر در ساعت برساند. رکورد جدیدی که تا کنون در هیچ SUV دیده نشده! لازم به  ذکر است که سرعت لامبورگینی CENTENARIO با ۳۵۶ کیلومتر در ساعت تنها ۲ کیلومتر سریعتر است.

مهندسین مرکز فنی و اسپرت موتورسواری و اتوموبیلرانی تویوتا این لندکروزر را به علت سرعت بالا به قدری پایین آورده اند که تنها در جاده های آسفالته می تواند حرکت کند و هیچ قابلیتی برای حرکت در جاده های خارج شهری ندارد.

میدانیم که تویوتا اولین نمونه از لندکروزر را در ۱۹۶۱ وارد بازار کرد، با نگاهی به اولین و آخرین لندکروزر تفاوت بین تکنولوژی و قابلیت های این اتومبیل پرطرفدار را می بینیم.

منبع:Toyota

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *