کوالکام از اسنپ دراگون ۸۳۵ با قابلیت شارژ سریع ۴٫۰ برای پرچمداران آندروید ۲۰۱۷ خبر داد

Print Friendly

کسانی که پیگیر اخبار گوشی های هوشمند هستند حتماً کوالکام را به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان پردازنده های موبایل و استانداردهای شارژ سریع می شناسند، دفتر این شرکت در ایالات متحده به تازگی اعلام کرد آخرین فن آوری های خود در زمینه تولید پردازنده های موبایل، در پرچمداران سال ۲۰۱۷ را شاهد خواهید بود.

یکی از این فناوری ها پردازنده اسنپ دراگون ۸۳۵ است که جانشین پردازنده Snapdragon 820 و ۸۲۱ موجود در تلفن های چون، سامسونگ گلکسی S7 و گوگل پیکسل XL خواهد شد. به طور معمول در معرفی این پردازنده وعده قدرت بیشتر با مصرف انرژی کمتر برای این پردازنده عنوان شده است.

و این بار کوالکام با استفاده از تکنولوژی جدید ۱۰ نانومتری که به صورت استاندارد برای تولید این پردازنده، با همکاری سامسونگ بدست آورده این پردازنده را راهی بازار خواهد کرد. این فناوری که به جای فناوری های موجود ۱۴ نانومتر است، اساسا بدان معنی است که پردازنده های جدید، کوچکتر و سبک تر تولید می شوند.

کوالکام می گوید با استفاده از فناوری ۱۰ نانومتر برای تولید اسنپدراگون ۸۳۵ باعث خواهد شد این پردازنده تا ۳۰ درصد افزایش بهره وری و تا ۲۷ درصد عملکرد کلی را بالاتر خواهد برد در حالی که مصرف باتری را تا ۴۰ درصد پایین تر می آورد نسبت به تراشه های که امسال مورد استفاده قرار می گیرند.

qual-3

یکی دیگر از فناوری هایی که کوالکام معرفی کرد، استاندارد شارژ سریع ۴٫۰ بود. این فناوری که در کنار پردازنده Snapdragon 835 کار می کند باعث می شود که فرایند شارژ باتری گوشی خیلی سریعتر از نمونه قبلی صورت گیرد. کوالکام می گوید ۲۰ درصد فرایند شارژ را سریعتر انجام می دهد و تا ۳۰ درصد کارآمد تر است نسبت به تکنولوژی شارژ سریع ۳٫۰ضمن اینکه این فناوری با درگاه USB-C کاملاً منطبق است.

این ادعا یعنی، تا پنج ساعت استفاده از گوشی پس از پنج دقیقه شارژ!

خبر خوشی که سامسونگ را خیلی خوشحال کرده این است که استفاده از این دو فناوری در کل گرمای گوشی ها را به شدت کاهش خواهد داد، تا شاید دیگر شاهد تراژدی نوت ۷ نباشد.

منبع: کوالکام

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “کوالکام از اسنپ دراگون ۸۳۵ با قابلیت شارژ سریع ۴٫۰ برای پرچمداران آندروید ۲۰۱۷ خبر داد

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A