استاندارد جدید کارت حافظه microSD برای تشخیص کاربران

Print Friendly

شاید همه کاربران از اطلاعاتی که بر روی کارت های microSD درج شده و نشان دهنده ظرفیت و سرعت این کارت ها می باشد خبری نداشته باشند. علامات اختصاری چون (HC، XC) یا کلاس کارت حافظه یا سرعت آن؟ به همین دلیل یک نماد جدید طراحی شده که به طور خاص برای نشان دادن امکان اجرای برنامه ها در گوشی های هوشمند ایجاد شده است. همانطور که می دانید سرعت خواندن و نوشتن تصادفی و توالی برای یک کارت حافظه پارامترهای مهمی هستند که می تواند مشخص کننده توانایی یک کارت حافظه برای اجرای برنامه های آندروید باشد.

بر این اساس و با قابلیتی که بعد از ارائه نسخه ۶ آندروید به آن اضافه شد، تولید کنندگان کارت های حافظه را بر آن داشت تا با درج یک نماد ساده، کاربران توانایی تشخیص کارت های سریع را داشته باشند. همانطور که می دانید در آندروید مارشمالو قابلیتی وجود دارد که می تواند کارت حافظه microSD را به عنوان حافظه اصلی دستگاه شناسایی کند و این یعنی امکان نصب برنامه های کاربردی بر روی کارت های microSD وجود دارد.

a1-symbol

انجمن SD این نماد را برای کارت هایی که توانایی عملکرد برنامه ها را دارند را با ۱ یا A1 معرفی کرده است. در واقع کارت هایی که دارای نمادی چون SDA باشند یعنی بالاتر سطح عملکرد اجرای برنامه ها را دارند.

کارت هایی که دارای این نماد هستند دارای سرعت دسترسی تصادفی خواندن (IOPS) 1500 هستند چه در خواندن و چه در نوشتن به صورت تصادفی و در سرعت خواندن متوالی این سرعت به ۱۰MB / s می رسد.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A