جاسوسی از بچه ها توسط اسباب بازی های متصل به اینترنت!

Print Friendly

با پیشرفت تکنولوژی و حضور اسباب بازی های هوشمند شاهد شیطنت هایی هستیم که برخی از این وسایل بازی انجام می دهند. در این راستا افزایش نگرانی های از نقض حریم خصوصی بزرگ ترین مشکل است که هنگام اتصال به اینترنت صورت می گیرد.

برخی از منتقدان حداقل در چند اسباب بازی این مشکل را رصد کردند و بیش از ۱۸ مورد از نقض حریم خصوصی در این اسباب بازی ها را با طرح شکایتی به هر دو کمیسیون تجارت فدرال و اتحادیه اروپا پیگیری کردند.

بیشترین مورد نقض حریم خصوصی به این ادعا، پیدایش اسباب بازی هایی است که می تواند صدای محیط را ثبت و برای سازنده ارسال کنند که می تواند در پایگاه داده این تولید کنندگان برای مشخص شدن علایق و نیازهای بچه ها استفاده می شود. به گفته پلیس این خیلی ساده لوحانه است که فکر کنیم از این اطاعات فقط در همین حد استفاده می شود. قوانینی برای حفظ حریم خصوصی از جمله COPPA در آمریکا وجود دارد اما این قوانین هرگز به طور کامل اجرا نمی شوند.

هنوز معلوم نیست که نظر FTC و اتحادیه اروپا به طرح این شکایت چه باشد؟ ولی ما به عنوان والدین بچه هایی که امروزه به اسباب بازی هایی دسترسی دارند که می توانند ناقص حریم خصوصی خود و خانواده باشند، وظیفه داریم که برای حفظ حریم خصوصی خود و بچه هایمان موارد امنیتی را رعایت و دسترسی به چنین وسایل بازی را برای بچه ها کنترل شده و محدودتر کنیم.
منبع: شورای مصرف کننده نروژ

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A