Griff 300 پهبادی که می تواند یک انسان را حمل کند!

Print Friendly

شاید تمام آنچه که در صحبت از پهبادهای تجاری به ذهن بیاید، پرنده های بدون سرنشینی باشد که آمازون به تازگی برای حمل بسته های کوچک استفاده می کند و یا هلیکوپترهای در اندازه کامل اما بدون سرنشین باشد. ولی یک شرکت نروژی این تصورات را تغییر داده وقتی بدانید پهبادی به نام Griff 300 را تولید کرده است که می تواند بارهایی تا وزن ۲۲۵ کیلوگرم را جابجا کند، یعنی به راحتی می تواند یک انسان را به پرواز در بیاورد.

Griff 300 یک اوکتاکوپتر octocopter یا پرنده ای است که با استفاده از هشت موتور و پروانه مجزا می تواند با یک بار شارژ بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه پرواز کند.

نحوه پرواز آن به صورت دستی از روی زمین و با استفاده از یک کنترل از راه دور رادیویی امکانپذیر است، اگر چه کاربر می تواند توسط یک اپ با تلفن همراه هم آنرا کنترل کند. و می توان به صورت سفارشی یک کابین مانند آنچه در هلیکوپتر ها دیده می شود برای جای گرفتن خلبان در آن هم انتخاب کرد.

خریداران می توانند از آن برای حمل هر باری توسط سنسورهایی که دارد اقدام کنند، اگر چه گزینه هایی برای حمل بارهای خاص هم به صورت اختصاصی وجود دارد. امکان استفاده از Griff 300 برای کاربری هایی مانند نیروهای مسلح، اجرای قانون، آتش نشانی و جستجو و نجات وجود دارد. به همراه Griff 300 یک بسته با هدف تعمیر و نگهداری پهباد و روشهای آسان برای حمل بار ارائه شده است.

فعلاً از قیمت Griff 300 خبری نیست ولی قرار است نمونه Griff 800 نیز برای حمل اوزانی تا ۸۰۰ کیلوگرم نیز تولید شود.

منبع: گریف

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A