هیوندای توسان توانست با سلول سوختی ۶۱۸ کیلوتر طی کند!

Print Friendly

در حالی که شرکت هایی مانند تسلا به سمت تولید اتومبیل های برقی حرکت می کنند، شرکت هایی مانند هیوندای در حال بررسی گزینه های دیگری در قالب سلول های سوختی هیدروژنی هستند. این شرکت که از سال ۲۰۱۴ بر روی این فن آوری کار می کند توانست به رکورد حرکت ۶۱۸ کیلومتر با استفاده از این سلول های سوختی دست یابد.

هرچند بدست آوردن این رکورد ستودنی است، اما بزرگان دیگری همچون تویوتا و هوندا نیز توانسته اند رکورد های بهتری را ثبت کنند فقط با این تفاوت که هیوندای از یک SUV برای انجام این کار استفاده کرده است.

طبق گزارشات ترند موتور به نظر می رسد که هیوندای توانسته نسبت به مدل قبلی خود حدود ۳۰ درصد بهبود در مسافت طی شده را بدست آورد و بتواند با یک بار سوختگیری تا ۶۱۸ کیلومتر را طی کند.

البته به نظر می رسد تا زمان نهایی شدن این سیستم باید کمی صبر کرد و ممکن است از ابتدای سال ۲۰۱۸ بتوان شاهد حضور این توسان هیبریدی در بازار بود. قیمت این شاسی بلند محبوب محیط زیست هم چیزی حدود ۵۰/۰۰۰ دلار است که نسبتاً مقرون بصرفه است، هرچند که بسیاری از دولت ها یارانه هایی برای تهیه چنین اتومبیل هایی را در اختیار خریداران قرار می دهند.

 

اطلاعات بیشتر در مورد هیوندای.

منبع: MotorTrend

0 مي پسندم

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *