ناسا مامورت مريخ نورد خود را حداقل تا دوسال ديگر به تعويق انداخت

Print Friendly, PDF & Email

ناسا سطح مریخ را با مریخ نورد و ماهواره بررسی کرده است، اما به دست آوردن درک کاملتری از این سیاره نیاز به بررسي زیر سطح مريخ دارد. مريخ نورد ناسا قرار بود که اين اهداف را در ماموريت جديد خود دنبال کند.اين ماموريت که قرار بود سال آینده انجام شود، به واسطه یک مشکل اساسي به تاخیر افتاد. این یک شکست برای تحقیقات مریخ است.

اکتشاف داخلی با استفاده از تحقیقات لرزه نگاری، سنجش و انتقال حرارت توسط یک کاوشگر با هدف تجزیه و تحلیل درون مریخ، فقط بر روي زمين انجام شده و سیاره مريخ دومين موردي است که قرار بود بررسي شود.با یادگیری بیشتر در مورد ساختار داخلی مریخ، دانشمندان می توانند نتیجه گیری در مورد تکامل و نوع ساختار آن انجام دهند.
کاوشگر ناسا برای انجام این کار، مجهز به سه سنسور لرزه نگاري ( Seis)، سنسور سنجش حرارت دروني و خواص فیزیکی (HP3)، و تشخيص چرخش و حرکت داخلی مي باشد. ابزار Seis (تصوير زیر) مهم ترین بخش اين ماموریت است، و متاسفانه، علت تاخیر اين ماموريت نيز همين ابزار است. این سنسور می توان بر روی سطح از تغییرات در پوسته، لرزه ها و نوع سنگ اطلاعاتي را بدست آورد.

مريخ نورد

پيش از اين قار بود که اين مريخ نورد در ماه مارس ۲۰۱۶ با موشک اطلس۵ پرتاب شود. 

کاهش بوجه ناسا از ۶۷۵ ميليون دلار به  ۵۲۵ ميليون دلار يکي از مهمترين علل اين تاخير مي​باشد. هرچند که در اين پروژه به دليل ساخت اين ابزار در خلاء که حالا دوباره شکافته شود و بعد دوباره در خلاء جمع شود. يکي ديگر از چالشهاي روبروي ناسا است که ممکن است اين پروژه را تا دو سال به تعويق بياندازد.

 

منبع:extremetech

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A