تجربه اي متفاوت براي تماشاي فيلم با شبيه ساز حرکتي wheelie

Print Friendly, PDF & Email

چند سال پيش وقتي تکنولوژي صداي ۳D تازه آمده بود، تجربه خيلي هيجان انگيزي بود. حالا در نمايشگاه CES 2015  ايده​اي جالب مي بينيم، و آن حس متفاوت نمايش فيلم با مبلي که با تغييرات فيلم حرکت مي کند و شما را به جلو، عقب، چپ و راست تکان مي دهد.

ساختار آن اساساً از يک پمپ هوا که در آسانسورها استفاده مي شود ساخته شده. در چهار گوشه مبل يا کاناپه و يا هر چيزي که بخواهيد يکي از اين پمپ ها قرار داده مي شود. و آنچه را که در تلويزيون ، کامپيوتر و … به وسيله دستگاه واقعيت مجازي به هرکدام از پمپ ها منتقل مي شود.

نسخه ی نمایشی Im mer sit که در CES به نمايش در آمده بود متصل به يک تلفن همراه بود. حس تجربه واقعیت مجازی در يک بازي مسابقه ماشين سواري که وقتي ترمز مي​گرفت صندلي به جلو خم مي شد و يا وقتي گاز مي داد صندلي به سمت عقب خم مي​شد و يا سر پيچ ها صندلي به طرفين خم مي شد.

به گفته سازندگان به راحتي تا ۴۸۰ کيلوگرم را تحمل مي کند. بنابراين بدون هيچ ترسي مي​توان از آن استفاده کرد.

تيم توسعه دهنده Im mer sit ادعا مي​کند که صدها بازي و فيلم با اين محصول سازگاري دارند، و صدها نفر ديگر هم در حال ساخت برنامه هاي سازگار با Im mer sit هستند.

تاريخ دقيقي از ارائه به بازار براي آن مشخص نشده تا ببينيم بعداً خبري ميشود يا نه!

 

منبع:venturebeat

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A